W piątek, 26 maja odbył się w naszym przedszkolu "Poranek z Marią Konopnicką" z okazji rocznicy urodzin patronki przedszkola. Podczas tego spotkania dzieci z kółka Teatralnego "Skrzacik" przedstawiły inscenizację słowno - muzyczną "Leśne kłopoty Koszałka-Opałka", gdzie głównym bohaterem był krasnoludek Koszałek z bajki "O krasnoludkach i o sierotce Marysi". Przedszkolaki z poszczególnych grup recytowały wiersze patronki, śpiewały piosenki do utworów poetki oraz rozwiązywały zagadki związane z życiem i twórczością Marii Konopnickiej. Organizowanie takich poranków jest tradycją naszego przedszkola.
Aktualności
Olimpiada Sportowa
04.06.201719 maja odbyła się w Gimnazjum nr 2 XV Mała Olimpiada Sportowa zorganizowana przez Przedszkole Miejskie nr 6 i 13. Nasze przedszkole reprezentowała grupa III. To wspaniała forma zachęty dzieci do aktywności ruchowej i kształtowanie pozytywnych cech charakteru takich jak; wiara we własne siły, odwaga, śmiałość, uczciwość. Podczas wszystkich konkurencji kibice wspaniale dopingowali sportowcom i dodawali pozytywnego klimatu Olimpiadzie. Każda z drużyn dzielnie walczyła, wszystkie dzieci były w pełni zaangażowane w zawody, a szanse wyrównane.

Grupa IV w Pacanowie
29.05.201719 maja grupa IV pojechała na wycieczkę do Pacanowa, gdzie zwiedzała Europejskie Centrum Bajki. Zwiedzanie wprowadziło dzieci w bajkowy świat. Przedszkolaki zauroczone były postaciami z bajek: Czerwonym Kapturkiem, Królewną Śnieżką, Reksiem, Bolkiem i Lolkiem, Koziołkiem Matołkiem. Dzieci zapoznały się z różnymi baśniami, podróżowały czarodziejskim wagonem w świat bajek (symulator jazdy), zdobywały wiedzę poprzez zabawę. Wycieczka dostarczyła dzieciom miłych wrażeń i ciekawych przeżyć.

IV Konkurs Recytatorski w PM nr 2 w Mielcu
29.05.2017W czwartek, 18 maja odbył się w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Mielcu IV Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Ogłaszamy modę na dbanie o przyrodę". Celem tego konkursu było budzenie świadomości i aktywności ekologicznej oraz rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności. Nasze przedszkole reprezentował Mateusz z grupy IV, który recytował wiersz Joanny Papuzińskiej "Chora rzeka". Jury konkursowe nagrodziło upominkami wszystkich uczestników konkursu.

Grupa III na zajęciach z Kicią Kocią
04.06.2017W ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w dniu 15 maja grupa III uczestniczyła w warsztatach prawie-muzycznych pt "Muzykowanie z Kicią Kocią" na podstawie książeczki „Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny”. Główna bohaterka wraz ze swoimi przyjaciółmi prędko nauczyła grać dzieci na różnych instrumentach muzycznych. Kicia Kocia zapoznała dzieci z nowym instrumentem dętym australijskich aborygenów didgeridoo.
Na koniec wszyscy odegrali wspaniały koncert.
Grupa II w SCK z okazji Dni Otwartych.
28.05.2017Grupa II zwiedzała Samorządowe Centrum Kultury z okazji Dni Otwartych SCK w Mielcu.Na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy z postaciami bajkowymi, pokaz w pracowni plastycznej, zabawy ruchowe na scenie, przymierzanie kostiumów, zwiedzanie pomieszczenia do projekcji filmów. W galerii ESCEK w Mielcu dzieci oglądały najnowsze prace członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej im. Jana Stanisławskiego. Na koniec otrzymały słodki uponminek.
Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Urbańskiemu za zorganizowanie zwiedzania.

Zabawy w sali przedszkolnej i ogrodzie w grupie II.
28.05.2017Dzieci z grupy II bawiły się w zabawy przygotowane przez mamusie Michałka i Kubusia. Mama Michałka zorganizowała zabawy: Ciuciu - babka, ciepło - zimno, 1,2,3 Baba Jaga patrzy, wyścigi z piłką, "ganianego" w sali przedszkolnej i w ogrodzie. Mama Kubusia przygotowala zabawy integracyjne, "jeżyk", "balonik". Radość dzieci była ogromna a na końcu zostały jeszcze obdarowane kolorowankami i cukierkami.
Sedecznie dziękujemy Mamusi Michałka T. i Kubusia K.

Zajęcie otwarte dla rodziców grupy II
28.05.2017W dniu 18.05.2017 r. odbyło się zajęcie ,,Podróż po krainie bajek’’, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych . Dzieci rozwiązywały zagadki o bajkach , odpowiadały na pytania dotyczące znanych bajek , dobierały akcesoria pasujące do postaci bajkowych , poprawiały treść fragmentu bajki czytanej przez rodziców, łowiły rybki i odczytywały ich imiona ( metoda I. Majchrzak). W nagrodę otrzymały medal ,,Super znawcy bajek’’.

Lekcja biblioteczna przedszkolaków
28.05.2017Dnia 16.05.2017r. ,,Jagódki’’ uczestniczyły w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK . Głównym celem wizyty było zapoznanie dzieci z biblioteką , zawodem bibliotekarza, propagowanie czytania książek i dbania o nie .Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. W czasie lekcji bibliotecznej dzieci zostały zapoznane z zasadami przebywania w bibliotece, a także dowiedziały się co należy robić, aby zostać czytelnikiem. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały , a najbardziej rozkładane książeczki 3D. Spotkanie w bibliotece nie mogło obyć się bez głośnego czytania. Dzieci siedząc na wygodnych kolorowych pufach wysłuchały bajkę pt.”Gdzie jesteś Emilko? ‘’czytaną przez panie bibliotekarki przebrane za pszczółkę i biedronkę.
Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Dudek- Demidowskiej i pani Oldze Rządzkiej za ciekawe spotkanie.

,,Jagódki’’ na wystawie w SCK w Mielcu
19.05.2017W dniu 26.05.2017 roku dzieci z grupy II odwiedziły Galerię ESCEK w Mielcu i oglądały wystawę Bogusława Barnasia „Architektura zakorzeniona w tradycji”. Dzieci zobaczyły tam wybrane projekty znanego polskiego architekta, które pokazane zostały w postaci grafik, jak również przestrzennych makiet.
Mielczanin jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych architektów młodego pokolenia w Polsce, a na swoim koncie ma szereg interesujących projektów, które zyskały uznanie na konkursach w Polsce i zagranicą.

"Lotnictwo oczami mieleckich przedszkolaków"
17.05.2017Nasze przedszkole wzięło udział w przeglądzie "Lotnictwo oczami mieleckich przedszkolaków" organizowanym przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Celem tego przeglądu było rozwijanie zainteresowań tematyką lotnicza jako tradycją Mielca oraz inspirowanie przedszkolaków do twórczego działania. "Dwunastkę" na przeglądzie reprezentują dwie prace przestrzenne; balon "Kolorowa dwunastka" wykonany przez Antosia Hudelę z grupy III z rodziną i samolot "PM 12" wykonany przez Patryka Skowrona z grupy IV z rodzicami.

"Czerwony Kapturek"
17.05.2017W środę 10 maja w naszym przedszkolu gościli uczniowie z klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Mielcu. W ich wykonaniu przedszkolaki z grupy III i IV obejrzały bajkę o Czerwonym Kapturku. Następnie goście zaprosili dzieci do wspólnych zabaw przy muzyce. Na zakończenie spotkania dzieci dostały kolorowankę Czerwony Kapturek wraz z ulotką promującą szkołę i zaproszeniem na Dzień Otwarty.

Dzień Czekolady w grupie I, II i III.
28.05.2017Z okazji Dnia Czekolady dzieci z grupy I, II i III degustowały czekoladę z fontanny czekoladowej i oglądały prezentacje multimedialna na temat pochodzenia ziaren kakaowca i produkcji czekolady. To byl słodki dzień.

"Strażak dba o nasze bezpieczeństwo"
17.05.201711 maja grupa III i IV udała się na wycieczkę do Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Mielcu. Przedszkolaki oglądnęły prezentację multimedialną, opowiadającą o trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Potem miały okazję zobaczyć stanowisko dowodzenia akcjami ratowniczymi, mogły wejść do wozu strażackiego albo zobaczyć sprzęt strażacki. Największą radość sprawiła przedszkolakom możliwość polewania wodą z węża strażackiego. Wizyta u strażaków sprawiła dzieciom ogromną radość.

"Czytanie na dywanie"
17.05.2017W ramach, trwającej cały rok szkolny, akcji Maraton Czytania gościliśmy w naszym przedszkolu panią Małgorzatę Kolisz, nauczyciela ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu. Pani Małgosia czytała przedszkolakom różne bajki i rozmawiała z nimi na temat przeczytanych utworów. Dzieci z zainteresowaniem słuchały zaproszonego gościa. Dziękujemy pani Małgosi za czytanie!

"Krasnoludki Króla Błystka" - archeologami
17.05.2017Grupa III 9 maja pojechała do Dworku Oborskich na kolejne warsztaty edukacyjne pt „ I ty możesz zostać archeologiem”. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca archeologów i ich codzienność, jakich używają narzędzi podczas prowadzonych badań. Nie zabrakło możliwości wcielenia się w prawdziwego archeologa i odkopania ukrytych, starych przedmiotów czy próby zrekonstruowania glinianych przedmiotów. Zwiedziły wystawę czasową "Archeologiczna autostrada Wykopaliska przy wielkich inwestycjach drogowych pod Krakowem". Na zakończenie warsztatów otrzymały pamiątkowe dyplomy.

"Z nami bezpieczniej"
17.05.2017We wtorek, 9 maja dzieci z naszego przedszkola otrzymały kamizelki i opaski odblaskowe w ramach akcji "Z nami bezpieczniej". Organizatorami tej akcji były mieleckie firmy; DRAGON i EUROHOME pod honorowym patronatem Prezydentem Miasta Mielca Daniela Kozdęby. Przekazania na ręce pani dyrektor dokonała przedstawicielka firmy razem z panią koordynator ds przedszkoli Barbarą Grzech.
Przedszkolaki serdecznie dziękują za otrzymane prezenty.

VIII Spotkanie z Filharmonią Podkarpacką
07.05.2017W piątek, 5 maja odbyło się w naszym przedszkolu ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie przedszkolaków z muzykami Filharmonii Podkarpackiej na temat "Muzyczne zagadki dla Waszej gromadki". "Lubicie zagadki? Muzyka też! Dlatego tym razem zaprasza Was do odgadnięcia, co takiego skrywa w swych dźwiękach" - w ten sposób dokonano podsumowania wszystkich spotkań z muzyką.

"Zumba w grupie IV"
08.05.2017W środę, 26 kwietnia w grupie IV odbyły się zajęcia aerobikowe z "Zumby" w ramach ćwiczeń ruchowych. Zajęcia te poprowadziła pani Agnieszka Kusak, nauczyciel - instruktor z Zespołu Szkół im. prof. J.Groszkowskiego w Mielcu wraz z uczennicami tej szkoły. Zajęcia te to ruch do muzyki z elementami tańca. Zumba bardzo podobała się przedszkolakom, mimo zmęczenia intensywnością ruchu.
Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Kusak za przeprowadzenie tak fajnych zajęć.

"Święto Ziemi"
30.04.2017We wtorek, 25 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Ziemi, w związku z obchodzonym na całym świecie 22 kwietnia Dniem Ziemi. Tego dnia dzieci z wszystkich grup spotkały się na holu przedszkolnym, by oglądnąć prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne o naszej planecie Ziemi. Dzieci mogły przypomnieć sobie wszystkie sposoby pomagania Ziemi, by była czysta i zdrowa, czyli jak być Małym Ekologiem. Starsze przedszkolaki recytowały wiersze o tematyce ekologicznej. Na zakończenie spotkania Kacperek z grupy IV przeczytał tekst przyrzeczenia Małego Przyjaciela Przyrody. Święto Ziemi zakończyło się Zielonym Przemarszem ulicami miasta.

Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie