Aktualności

          • "Pszczółki" w Sandomierskiej Manufakturze Lodów.

            30.05.2026


            Lody, lody dla ochłody!!! Grupa "Pszczółki " wybrała się dzisiaj na lody do Sandomierskiej Manufaktury Lodów. Było pysznie, smacznie , czas spędzony na świeżym powietrzu z rówieśnikami bezcenny!!!

          • Starszaki na wycieczce w Sandomierzu

            22.05.2026

            Starszaki wybrały się na pełną wrażeń wycieczkę do Sandomierza. Dzieci miały okazję uczestniczyć w rejsie statkiem po Wiśle, zwiedzić tajemnicze podziemia oraz zbrojownię. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych emocji, ciekawych doświadczeń i radosnych chwil spędzonych razem. To był dzień pełen przygód i wspaniałej zabawy

          • Autokarowa wycieczka grupy I do Fabryki Czekolady do Rzeszowa

            15.05.2026

            Dzieci z grupy I naszego przedszkola poznały  słodką tajemnicę świata czekolady z Pijalnią Czekolady M. Pelczar Chocolatier. Wycieczka do Fabryki Czekolady do Rzeszowa  to fascynująca podróż od ziarenka kakaowca po gotową tabliczkę. Dzieci poznały historię czekolady i firmy Pelczar, zobaczyły imponujące, 3‑metrowe drzewo kakaowca oraz zapoznały się z nowoczesnymi maszynami do produkcji. Na deser  odbyła się degustacja ręcznie robionych czekolad i warsztaty czekoladowe dzieci ozdabiały wylane tabliczki czekolady i czekoladowe lizaki, podziwiały  największą czekoladową fontannę w Polsce. Wyprawa ta stała się niezapomnianym, słodkim przeżyciem.

          • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Przedszkolak poznaje Polskę " edycja VI

            09.05.2026

            Protokół

            Protokół  z obrad Komisji Konkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Przedszkolak poznaje Polskę”  edycja VI organizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 12 im Marii Konopnickiej w Mielcu z dnia 8 V 2026 roku. W konkursie wzięło udział  40 dzieci z 24 placówek oświatowych z terenu całej Polski. Wszystkie prace były piękne. Komisja miała trudne zadanie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.  Należy podkreślić  wkład pracy dzieci, nauczycieli , rodziców w wykonanie konkursowych prac . Komisja konkursowa postanowiła przyznać .

            I miejsce  :

            Mikołaj Brzostek „Maki w polu”

            Przedszkole Niepubliczne  „Mały Europejczyk” OLSZTYN

            Nauczyciel: Wiktoria Śmigielska

            II  miejsce :  

            Ignacy Manthey „Zamek w Malborku”

            Przedszkole Niepubliczne   „Akademia Maluchów” BYDGOSZCZ

            Nauczyciel: Katarzyna Jandy

            III miejsce:

            Pola Pietras ”Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej „

            Przedszkole Publiczne „Akademia Małego Inżyniera” RZESZÓW

            Nauczyciel: Paula Pietras

            Wystawę prac można podziwiać w szatni naszego przedszkola. Nagrody, dyplomy dla zwycięzców prześlemy pocztą. Potwierdzenia dla nauczycieli, którzy wyrazili chęć ich otrzymania prześlemy elektronicznie.

             

          • Autokarowa wycieczka "Pszczółek" do sadu.

            06.05.2026

            Jablonaczka biała kwieciem się odziała, obiecuje nam jabłuszka jak je będzie miala...Grupa "Pszczółki" wybrała się dzisiaj na autokarową wycieczkę do sadu. Piękna pogoda, zapach kwitnących jabłoni, czereśni, śliw, grusz ,wspaniała zabawa, kiełbaski z grilla, ciastka, słodycze suszone jabłka, rogaliki , było super. Bardzo dziękujemy dziadkom i rodzicom Gabrysia za wspaniale przyjęcie.