Aktualności

          • ,,Kiermasz zabawek i ozdób wielkanocnych’’

            22.04.2017

            W dniach 10-12 kwietnia 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się ,,Kiermasz Zabawek’’ zorganizowany przez mamę Marysi - panią Ewelinę Gołąbek oraz ,,Kiermasz ozdób świątecznych’’ ( stroiki z kurczątkami, zajączkami, pisanki różnymi technikami) wykonanych przez nauczycielki , chętnych rodziców na warsztatach plastycznych lub w domu. Zebrane środki finansowe (425,40 zł)  zostały przeznaczone  na zakup  świątecznych paczek dla rodzin z grupy III i IV z naszego przedszkola .

             Serdecznie dziękujemy za okazane serce wszystkim Rodzicom ,którzy włączyli się w  akcję charytatywną !!!

                                                        

          • "Wszyscy czytają - dzieci chętnie słuchają"

            29.05.2017

            W poniedziałek 14 marca w ramach przedszkolnej akcji ”Maraton czytania” po raz drugi gościliśmy prababcię naszej koleżanki Mai, panią Barbarę Gadomską. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały bajek „Jaś i Małgosia”, „Kot w butach" i „Alicja w krainie czarów”. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez prababcię Mai z okazji  jej  piątych urodzin.
            W następnym tygodniu w akcje aktywnie włączyli  się również tatusiowie i dziadkowie;
            -tata  naszej Oli jest strażakiem, czytał bajkę „Roszpunka" i „Smerfochłonne zwierciadło",
            -tata Mariki czytał bajkę „Marika dziewczynka z gór” i „Brzydkie kaczątko”,
            -tata Mai -„Czerwony Kapturek” i „Dwie myszki",
            -dziadek Mai- „Pinokio”.

            W ramach akcji "Maraton czytania" mama Wiktorii z naszej grupy czytała jej ulubioną bajeczkę "Barbie".

            W maju czytał bajkę "Emil w bazie" tata Stasia  z naszej grupy.
            Serdecznie dziękujemy za przybycie i poświęcenie czasu  na czytanie bajek i zachęcamy innych do włączenia się do naszej akcji.

             

          • "Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku"

            07.05.2017

            W piątek, 31 marca grupa III i IV udała się na spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Podczas tego spotkania dzieci z Kółka Teatralnego "Skrzacik" przedstawiły na scenie SCK inscenizację słowno-muzyczną do wiersza "Rzepka" Juliana Tuwima. Występ przedszkolaków został nagrodzny gromkimi brawami, a wszystkie dzieciaki otrzymały słodkie podziękowanie. Spotkanie dwóch różnych pokoleń; tego najstarszego i najmłodszego było bardzo wesołe i przyjemne, jak to spotkanie babć i dziadków z wnuczętami.

            Bardzo dziękujemy za zaproszenie pani Barbarze Gadomskiej, prababci Mai z grupy III.

          • Zbiórka książeczek dla mieleckiego szpitala

            31.03.2017

            Nasze przedszkole uczestniczyło w Ogólnopolskiej Akcji ,, Książka dla szpitala ‘’, mającej   na celu wspieranie pacjentów szpitali poprzez organizację zbiórek książeczek, bajeczek albumów które są przekazywane oddziałom dziecięcym . Akcja  objęta jest patronatem fundacji,, ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom’’. Zebrane w miesiącu lutym książeczki  zostały przekazane na oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu na ręce Pani Ordynator lek. med. Beaty Piotrowskiej oraz Pielęgniarki Oddziałowej mgr Marzeny Koniecznej.

                  Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom , którzy włączyli się w akcję !!!.

                                                       

          • Warsztaty plastyczne dla rodziców

            08.04.2017

            W dniu 28.03.2017 roku odbyły się warsztaty plastyczne podczas których rodzice wykonywali ozdoby( zajączki kurczątka)  na Kiermasz Wielkanocny , który odbędzie się w naszym przedszkolu. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na świąteczne paczki dla rodzin potrzebujących wsparcia materialnego z naszego przedszkola.

            Serdecznie dziękujemy  paniom, które poświeciły swój czas i wykonały ozdoby świąteczne.

                                                                                      

                                               

          • Konkurs plastyczny ,,Najpiękniejsze legendy polskie’’

            28.03.2017

            Dnia 16.03.2017 roku  w Przedszkolu Miejskim nr 9 im ,,Baśniowej Krainy ’’w Mielcu odbył się

                 XVI Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny ,,Najpiękniejsze legendy polskie’’.

             Celem konkursu było:

            - rozwijanie twórczej aktywności plastycznej inspirowanej polskimi legendami

            - kształtowanie pozytywnych postaw i wartości

            - odkrywanie talentów dziecięcych

            Nasze przedszkole reprezentowały  Ligia Ochab i Kinga Wojdon z kółka plastycznego ,,Kolorowy Kleksik’’ . Wykonywały one prace konkursowe z przygotowanych materiałów plastycznych do wylosowanej legendy ,,O Smoku Wawelskim’’. Tydzień później czyli 23 .03.2017 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

            Jury wyróżniło 3 prace plastyczne ,wśród których znalazła się praca Ligii Ochab.

                                        Serdecznie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów!!!

                                                  

          • Pierwszy Dzień Wiosny

            29.03.2017

            Powitanie Wiosny w naszym przedszkolu miało radosny nastrój. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane w wiosenne kolory oraz przyniosły zielone i żółte baloniki. W każdej grupie wiekowej dzieci bawiły się w wiosenne zabawy witające wiosnę, śpiewały piosenki, tańczyły do wiosennych melodii i ozdabiały sylwetkę Pani Wiosny. Następnie wszystkie dzieci z balonikami poszły w wiosennym korowodzie ulicami naszego miasta. Dzieci niosły kukłę Marzanny, logo naszego przedszkola, a na czele naszego pochodu kroczyła Pani Wiosna. To był słoneczny i radosny dzień dla naszych przedszkolaków.

                                                        

          • "Znam mieleckich artystów"

            20.03.2017

            W  dniach od 3 do 10 marca  dzieci z grupy III  i IV  w ramach przerabianej tematyki kompleksowej „W Pracowni artysty” spotykały się z mieleckimi twórcami . W  naszym przedszkolu gościł  rzeźbiarz, pan Stanisław Szęszoł iTadeusz Płeszka oraz pan Marian Pietruszka – korzenioplastyk i malarz. Artyści opowiadali przedszkolakom o swoim życiu i twórczości oraz pokazywali swoje prace. Dzieci wzięły  również udział w zajęciach plastycznych w przedszkolu, gdzie wykonywały prace pod kierunkiem plastyczki z SDK MSM, pani Marty Załuckiej. 

            Serdecznie dziękujemy panu Józefowi Witkowi za pomoc w zorganizowaniu spotkań.

             

          •  Spotkania z mieleckimi artystami

            13.03.2017

            Dzieci z grupy I i II  uczestniczyły w dniach od 6-10 marca w spotkaniach  z mieleckimi artystami : rzeźbiarzem - panem Stanisławem Szęszołem i panem Tadeuszem Płeszką, korzenioplastykiem i malarzem – panem Marianem Pietruszką. Zajęcia plastyczne w pracowni plastycznej SCK w Mielcu  poprowadziła z dziećmi pani Małgorzata Zając- Waga, a w naszym przedszkolu instruktor-plastyk z SDK w Mielcu- pani Marta Załucka .

            Serdecznie dziękujemy panu Józefowi Witek za zorganizowane spotkania.

                                                      

          • PROTOKÓŁ Z PRACY KOMISJI KONKURSOWEJ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO – LITERACKIEGO „Czytanie na dywanie – ilustracja do przeczytanej bajki lub wiersza dla dzieci

            11.03.2017

            PROTOKÓŁ Z PRACY KOMISJI KONKURSOWEJ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO – LITERACKIEGO „Czytanie na dywanie – ilustracja do przeczytanej bajki lub wiersza dla dzieci

            Dnia 9 marca 2017 roku odbyło się zebranie komisji konkursowej w składzie: Anna Wiącek, Agnieszka Domin, Jolanta Janik, Beata Wrzesień, Dorota Chrabąszcz, Alicja Dykas. Komisja stwierdziła co następuje. Na konkurs wpłynęło 140 prac z 42 placówek oświatowych z całego kraju. Wszystkie prace spełniały warunki konkursu określone w regulaminie. Podkreślić należy ogromny wkład pracy dzieci i nauczycieli uczestniczących w konkursie. Po długich obradach komisja konkursowa przyznała:

            I miejsce

            PAWEŁ MARTYNIUK  z Przedszkola Nr 2 w Hajnówce – zespół ds. promocji czytelnictwa panie Bożena Janicka, Beata Środa, Kamila Zin, Agata Majewska Iwaniuk.

            II miejsce

            MICHAŁ BOGUSZ  z Oddziału Przedszkolnego Oa przy Szkole Podstawowej nr 68 w Szczecinie im.  12 Pułku Ułanów Podolskich – panie Magdalena Kucharczyk, Magdalena Borejszo.

            III miejsce

            IGA FITOWSKA z Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Wieliczce – panie Małgorzata Zawadzka, Katarzyna Kopiniak.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Dyplomy i nagrody dla zwycięzców wyślemy pocztą. Potwierdzenia udziału dla pozostałych zostaną wysłane pocztą mailową.

             

          • Warsztaty malarskie w SCK w Mielcu

            11.03.2017

            We wtorek, 7 marca grupa III i IV uczestniczyła w warsztatach malarskich w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Warsztaty odbyły się w pracowni pastycznej SCK w Mielcu, a poprowadziła je pani Małgorzata Zając-Waga. Na tych zajęciach przedszkolaki malowały farbami plakatowymi, a narzędziami malarskimi były ich własne dłonie. Malowały "tak właściwie nic, a tak jakby coś" wykonując przeróżne ruchy dłonią, palcami na kartce papieru. Dzięki temu powstały bardzo ciekawe prace plastyczne, które dzieciom bardzo się podobały. 

            Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Zając za przeprowadzenie warsztatów dla naszych przedszkolaków!

          • Grupa III i IV na wystawach w SCK w Mielcu

            11.03.2017

            W ramach realizacji programu "Zostań małym artystą" dzieci z naszego przedszkola często zwiedzają wystawy plastyczne organizowane w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Przedszkolaki z grupy III i IV zwiedziły wystawę ilustracji "Chrzest Polski" w Centrum Wystawienniczym SCK w Mielcu. Autorami ilustracji są wybitni polscy artyści, laureaci wielu nagród, przedstawiciele różnych prądów, twórcy i kontynuatorzy znanej w świecie „polskiej szkoły ilustracji”. Nasze przedszkolaki zwiedziły też wystawę malarstwa i rysunku Marka i Tomasza Wiatrów w Galerii ESCEK. Na wystawie dzieci zobaczyły cykle portretów ludzi świata kultury i mediów oraz pejzaże malowane różnymi, ciekawymi technikami plastycznymi. Z zaciekawieniem oglądały też Poplenerową wystawę malarską "Kolbuszowa, Łańcut 2016".

          • ,,Dziadkowie czytają – wnuczęta słuchają ‘’

            08.03.2017

                                  Dzieci bardzo lubią gdy babcia czyta, dziadziu bajki opowiada!!!

            W miesiącu lutym  w grupie II i IV babcie czytały dzieciom bajki w ramach akcji  ,,Maraton czytania’’. Babcia Karolka  czytała ,,Jagódkom’’ ulubione bajki z czasów dzieciństwa jej dzieci, a babcia Aurelki  i Ligii  czytała ulubione przez dzieci wiersze znanych polskich poetów J. Brzechwy,  J Tuwima -,,Rzepka’’,  ,,Lokomotywa’’ ,,Okulary’’ ,,Bambo’’.

            Serdecznie dziękujemy za przybycie i poświęcenie czasu  na czytanie bajek.

                                                    

             

          • Dzieci z grupy II na warsztatach i wystawie ilustracji.

            26.02.2017

            W dniu 21.02.2017 roku dzieci z grupy II zwiedziły wystawę ilustracji Chrzest Polski w centrum wystawienniczym Domu Kultury SCK w Mielcu. Autorami ilustracji są wybitni polscy artyści, laureaci wielu nagród, przedstawiciele różnych prądów, kierunków, kilku pokoleń, twórcy i kontynuatorzy znanej w świecie „polskiej szkoły ilustracji”.

            Drugą atrakcją były warsztaty plastyczne prowadzone przez Panią Małgorzatę Zając - Waga. Dzieci wykonywały rysunki ołówkiem techniką frotażu i rysowały potrety mazakami.Prace były  wspaniałe, dzieci mogły zabrać sobie swoje portrety do domów.

            Dziękujemy serdecznie Pani Małgosi i  Panu Krzysztofowi Urbańskiemu.

            1.                              
          • Dzieci z grupy II na wystawie w Galerii ESCEK

            26.02.2017

            Dzieci z grupy II zwiedziły  wystawę malarstwa i rysunku Marka i Tomasza Wiatrów.w Galerii ESCEK. Na wystawie dzieci zobaczyły cykle portretów ludzi świata kultury i mediów oraz pejzaże.Po wystawie oprowadzała dzieci Pani Małgorzata Zając - Waga, która zapoznała dzieci z pojęciami: portret, pejzaż oraz pokazała narzędzia, którymi namalowano portrety na wystawie.

            Serdecznie dziękujemy Pani Małgosi i Panu Krzysztofowi Urbańskiemu.

                                                        

          • Warsztaty plastyczne w SCK w Mielcu

            28.02.2017

            W piątki, 17 i 24 lutego dzieci z grupy III i IV wzięły udział w warsztatach plastycznych "Na zamku księżniczki Mielcjany". Warsztaty odbyły się w pracowni plastycznej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, a poprowadzil je artysta-plastyk, pan Edward Kociański. Na początku plastyk zapoznał dzieci z różnymi technikami malarskimi, zaprezentował różne prace plastyczne, wykonane przez uczestników zajęć plastycznych, prowadzonych w tej pracowni. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną "Na zamku księżniczki Mielcjany"; dziewczynki księżniczkę, a chłopcy rycerza. Takie zajęcia plastyczne, prowadzone poza przedszkolem, bardzo się przedszkolakom podobały.

          • Lekcja edukacyjna w Dworku Oborskich

            19.02.2017

            W czwartek, 16 lutego grupa III i IV uczestniczyła w lekcji edukacyjnej "Barwa, czy to tylko farba", organizowanej przez Dworek Oborskich. Podczas tych zajęć przedszkolaki poznały takie pojęcia jak; paleta barw, barwy ciepłe, barwy zimne. W tych barwach kolorowały "kosmicznego stworka", a na zakończenie oglądały wystawę malarską Aleksandry Stoczyńskiej, obrazy "Przebudzenie", "Portret matki", itp.

          • "Dzień Języka Ojczystego"

            15.02.2017

            Z okazji Dnia Języka Ojczystego do naszego przedszkola przybył gość, pani Małgorzata Boraczyńska, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu. Podczas tego spotkania dzieci mogły wysłuchać nieznanych, humorystycznych bajek i wierszy, specjalnie wybranych i czytanych przez panią Małgosię.  Były to; J. Ficowski "Dom, w którym śmieszy", R. Przymus "Jak wychowaliście mamę i tatę", J. Papuzińska "Czarna dziura", Z. Beszczyńska "Biała magia", A. Sójka "Opowieśc o bałwanie i innych", L.J. Kern "Żyrafa u fotografa".

            W drugim dniu naszego spotkania z językiem ojczystym, dzieci z grup II, III, IV uczestniczyły w lekcjach języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu. Dzieci obserwowały naukę uczniów w klasach I i II, miały możliwość rozwiązywać zadania edukacyjne na tablicy interaktywnej. Z okazji Walentynek wszystkie przedszkolaki wręczyły paniom i uczniom samodzielnie wykonane serduszka - walentynki.