• BEZPIECZNE FERIE!!!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Mielcu

INFORMUJE:

Już niedługo, rozpoczną się ferie zimowe. W tym roku szkolnym 2020/2021, ze względu na panującą sytuację epidemiczną związaną z COVID - 19 będą one odbywały się jednocześnie na terenie całego kraju w terminie od 4 do 17 stycznia 2021 roku.

Rekomenduje się, aby w czasie zimowego wypoczynku dzieci pozostały blisko swoich miejscowości zamieszkania, należy bowiem ograniczyć zwiększoną mobilność w tym okresie, przez co zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Podczas ferii zimowych należy zwrócić szczególną uwagę na bezpiczeństwo dzieci i młodzieży podczas wypoczynku. Należy pamiętać, ze zima niesie ze sobą szczególne zagrożenia, którym sprzyjają zmienne warunki atmosferyczne.

Przypominamy o najważniejszych zasadach, aby ferie były jak najbardziej bezpieczne:

• WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA !!!

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia,

pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.

W tych wyjątkowych dniach życzymy

wszystkim Rodzicom i Dzieciom

serdecznych spotkań w gronie najbliższych,

dużo radości, szczęśliwych wspomnień,

spełnienia marzeń i wielu sukcesów

w nadchodzącym Nowym Roku 2021.

Niech radosna atmosfera Świąt,

przepełnionych miłością, spokojem i przyjaźnią

zagości w Waszych sercach na dużej.

Dyrektor,

Nauczyciele i Pracownicy

Przedszkola Miejskiego Nr 12 w Mielcu

Drodzy Rodzice i Dzieci!

Zapraszamy do wysłuchania pastorałki "Maleńka miłość" w wykonaniu Ali, Basi i Tosi.

• Maluszki w akcji "Wielka Świąteczna Wymiana Życzeń".

16.12.2020

"Niespodziewanie w środę 9 grudnia, przyszedł do sali maluszków miły Elf - pracownik mieleckiego Domu Kultury. Przyniósł ogromną paczkę dla jednej z naszych "pszczółek" - Zosi Niedbały. Był to cudowny prezent - niespodzianka dla dziewczynki, za udział w mieleckiej akcji "Wielka Świąteczna Wymiana Życzeń". Zosia, z pomocą Pań Agnieszki i Doroty, wykonała w przedszkolu kartkę świąteczną, którą następnie odpowiednio wypełnioną wrzuciła, wraz ze swoimi rodzicami, do specjalnej skrzynki przed wejściem do SCK. I tak się wszystko zaczęło."

• "RAZEM NA ŚWIĘTA"

03.12.2020

Nasze przedszkole bierze udział w akcji MEN "Razem na Święta", której celem jest zachęcanie dzieci do niesienia pomocy innym.
            Oto działania w których bierzemy udział:

• Wielka Świąteczna Wymiana Życzeń to akcja miejska, której organizatorem jest SCK w Mielcu;

• zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt "Paka dla zwierzaka";

• przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliższej okolicy, przyjaciół.

• SZKOŁA DO HYMNU

10.11.2020

W dniu 10 listopada 2020 r. (wtorek) nasze przedszkole kolejny raz włączyło się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. "Szkoła do hymnu". Każda grupa o godzinie 11.11 uroczyście odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego".

Dzięki tej akcji dzieci utrwaliły słowa oraz melodię polskiego hymnu oraz kształtowały umiejętność właściwego zachowania się podczas słuchania i śpiewania hymnu narodowego.

• SZKOŁA PAMIĘTA

10.11.2020

Dzieci z grupy III i VI wzięły udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo  Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, której celem  jest  upamiętnianie ważnych rocznic i wydarzeń historycznych. W ramach  akcji  podjęto działania  opracowania prezentacji poświęconej lokalnemu miejscu pamięci .Dzieci  poznały  różne mieleckie pomniki oglądając prezentację multimedialną  „Pomniki w naszym mieście”. Szczególną uwagę poświęcono pomnikowi Jana Kilińskiego (pomnik Wolności). Przedszkolaki poznały jego historię, opowiadały jak wygląda, rozpoznawały gdzie się znajduje.

Pomysł budowy pomnika Jana Kilińskiego sięga okresu sprzed I wojny światowej. Realizację przerwał jej wybuch. W 1918 roku powstał Społeczny Komitet Budowy Pomnika i zrealizował plany jego budowy. Projekt pomnika wykonał mielecki budowniczy miejski Marcin Sadowski, a fundusze uzyskano ze składek społeczeństwa, głównie rzemieślników.

Pomnik to ostrosłup z płaskorzeźbą z wizerunkiem J. Kilińskiego i orłem na szczycie. 11 listopada 1936 roku uroczyście odsłonięto obelisk. Znajduje się on przy zbiegu ulic: A. Mickiewicza, Jadernych i Wolności. Pomnik oraz otaczający go teren są miejscem większych miejskich uroczystości patriotycznych, w związku z tym upowszechniła się nazwa Pomnik Wolności.

Przedszkolaki wykonały również  album poświęcony pomnikowi.

• WAŻNE NUMERY TELEFONÓW

Organ Prowadzący

Sekretariat Prezydenta Miasta Mielca - 17 787 40 11, 17 787 40 12

Koordynator ds. Przedszkoli i Żłobków

p. B. Grzech - 17 787 43 71

Stacja sanitarno - epidemiologiczna - 17 586 30 21, 506 484 235

Oddział zakaźny - najbliższy oddział - 17 78 00 330, 17 78 00 388

• DZIEŃ MARCHEWKI w grupie II

06.10.2020

Dzień Marchewki był edukacyjny, bo dzieci dowiedziały sie o wartościch odżywczych marchewki i rodzajach potraw z nich wykonywanych. Dzień był smaczny, bo dzieci obserwowały sposób wykonania soku marchewkowo - jablkowego i go degustowały. Ten dzień był tez plastyczny, bo dzieci nauczyly się wycinac natkę marchewki i wykonywać marchewke z plasteliny. Dziękujemy RODZICOM  za marchewkę i jabłka na sok.

• DZIEŃ UŚMIECHU w grupie II

06.10.2020

Dzień Uśmiechu w grupie II przebiegał pod hasłem wesołych zabaw muzyczno - ruchowych. Dzieci robiły wesołe i minki i obserwowały w lusterkach, jak wygaldają ich uśmiechnięte buzie. Wykonały tez prace plastyczną z uśmiechem i radosnymi oczami. Zapraszam do przedszkolnej galeri w szatni aby zobaczyć esołe twarze.