• Wizyta na Poczcie

28.03.2024

Nasze przedszkole kultywuje tradycję związaną z patronką przedszkola Marią Konopnicką. Utrzymujemy stały kontakt z potomkami pisarki. Grupa IV wysłała dzisiaj życzenia świąteczne do prawnuczki pisarki pani Joanny Modrzejewskiej.

• Przedszkolaki witają Wiosnę

"Marzanno, Marzanno, ty zimowa Panno Dziś Cię utopimy, bo nie chcemy zimy"

W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Dla każdego przedszkolaka jest to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszego przedszkola, gdzie pożegnaliśmy zimę wraz z Marzanną. Dodatkowo dzieci próbowały odstraszyć zimę, śpiewając głośno piosenki o wiośnie. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, która obdarowała nas pięknym słoneczkiem. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.

• Wielkanocne Spotkanie z Kogucikiem

20.03.2024

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który czekają zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazać kolejnym pokoleniom.

Również w Przedszkolu Miejskim nr 12 w Mielcu 20.03.2024 odbyło się przedświąteczne spotkanie, na którym pojawili się zaproszeni goście Pani Adriana Miłoś Zastępca Prezydenta Miasta Mielca, Pani Patrycja Mądry Kierownik Biura do spraw przedszkoli, Pani Magdalena Krempa- Kurkowska Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Dzieci i Pracownicy przedszkola. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych przez Panią Dyrektor Agnieszkę Domin przedszkolaki z kółka teatralnego „Skrzacik” oraz dzieci z grupy „Krasnoludki Króla Błystka” wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój prezentując część artystyczną pt. „Wielkanocne Spotkanie z Kogucikiem”. Występom dzieci towarzyszył m.in. śpiew oraz taniec zajączków i kurczątek. Po części artystycznej wszyscy udali się do swoich sal na uroczysty obiad.

13.03.2024

Praca.pl rusza z konkursem dla przedszkoli, w którym chcemy poznać jakie są umiejętności plastyczne przedszkolaków i dowiedzieć się jaką pracę chcieliby wykonywać w przyszłości? Jakie są ich marzenia?

Jak wziąć udział w konkursie?
            Wystarczy przesłać zdjęcie pracy wykonanej przez przedszkolaka i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Bardzo ważne jest również przesłanie zgody opiekuna prawnego na udział dziecka w konkursie oraz upoważnienie do korzystania z pracy plastycznej (licencji).

Konkurs wygra praca, która będzie najbardziej pomysłowa oraz zgodna z tematyką.

Zapraszamy do wzięcia udziału!