• Jagódki w sklepie sportowym

25.06.2024

Jagódki podczas realizacji tematyki "Letnie sporty i zabawy" poznawały letnie dyscypliny sportowe. Dlatego w poniedziałek 24 czerwca wybrały się do sklepu sportowego Rojax, aby poznać rożnorodny sprzęt sportowy służący do ich uprawiania. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i z pewnością wrócą do sklepu z rodzicami jako przyszli klienci i sportowcy.

• Jagódki kibicują

24.06.2024

"Ole, ole Polacy nigdy nie poddają się"- pod tym hasłem dzieci z grupy II obchodziły Dzień Piłki Nożnej. Przygotowywały się do kibicowania i oglądania meczu Polska-Austria w ramach EURO 2024.

• Pożegnanie starszaków

21.06.2024

19 czerwca dzieci z grupy IV naszego przedszkola żegnały się z kolegami i koleżankami panią dyrektor i swoimi paniami. Były piosenki, wiersze, tańce i zapewnienia,że będą miło wspominać lata spędzone w przedszkolu i że będą nas odwiedzać. Kochane dzieci życzymy wam powodzenia, pamiętajcie że wasza wyobraźnia to wasze jedyne ograniczenie w podróży przez życie. Marzcie śmiało i nigdy nie przestawajcie odkrywać. Dziękujemy wszystkim rodzicom za 4 lata wspaniałej współpracy.

• Wycieczka grupy III do Muzeum Śliwki w Czekoladzie

21.06.2024

18 czerwca Krasnoludki Króla Błystka wybrały się na wycieczkę. Pierwszym etapem była wizyta w Muzeum Śliwki w Czekoladzie w Szydłowie. Na miejscu dzieci poznały historię szydłowskiej śliwki oraz zapoznały się zprocesem suszenia śliwki. Dowiedziały się jak robi się najsłynniejszą polską pralinę - śliwkę w czekoladzie. Miały okazję posmakować soku ze śliwek, krówek z suszoną śliwką, powideł oraz ketchupu ze śliwką. Drugim etapem była wizyta w Kurozwękach. Safari z bizonami było jednym z głównych punktów programu, dającym okazję do zobaczenia tych majestatycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Dzieci spacerując po labiryncie bukowym sprawdzały swoją zdolność orientacji w terenie oraz odnajdywały ukryte postacie. Następnie wspaniała zabawa na placu zabaw dopełniła wycieczkę. Było wspaniale, do przedszkola wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.

• Gratulacje dla Ninki

18.06.2024

Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych przedszkolaków. Nina  z gr IV 16.06 brała udział w IX Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o nagrodę wójta gminy Cmolas.Byl to jej pierwszy turniej oceniamy przez zawodowych sędziów. Na parkiecie z rówieśnikami z różnych szkół tanecznych zatańczyła: walca angielskiego, cha cha, quick-stepa, polkę. Nina w swojej kategorii wiekowej do lat 7 klasa Brąz Solo w stylu kombinacja otrzymała I miejsce i wyróżnienie

• FESTYN RODZINNY

13.06.2024

W środę  12.06.2024r. odbył się w naszym przedszkolu „Festyn Rodzinny” pod hasłem " Żyj Zdrowo- Kolorowo". Wspólna zabawa w ogrodzie przedszkolnym rozpoczęła się od przywitania wszystkich zebranych gości. Następnie mogliśmy podziwiać program artystyczny przygotowany przez kółko teatralne " Skrzacik". Dalszą zabawę prowadziły animatorki. Na dzieci i rodziców czekały przeróżne atrakcje min. tj. dmuchaniec, karuzela , basen z łódkami. Nie zabrakło także punktu gastronomicznego  z przepysznymi  kiełbaskami, frytkami, lodami , watą cukrową, zdrowymi przekąskami oraz poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Tego dnia wszyscy dobrze się bawili, zarówno dzieci jak i rodzice w dobrych nastrojach zakończyli ten dzień.

• III MIELECKI BIEG PRZEDSZKOLAKA

07.06.2024

W piątek 7 czerwca nasze przedszkole wzięło udział w III Mieleckim Biegu Przedszkolaka, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Kubusia Puchatka w Mielcu. Zwycięzcami biegu byli wszyscy uczestnicy rywalizacji na bieżni mieleckiego stadionu, którym gratulacje składał Prezydent Miasta Mielca - Radosław Swół. Nasze przedszkole rezprezentowali:

5 - latki: Gabrysia, Milana, Mikołaj, Bartuś;

6 - latki: Blanka, Julia, Piotrek, Szymon.

• Straż Pożarna

Nowa galeria Straż Pożarna została dodana do albumu fotograficznego

W czwartek 6.06.2024 mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu ważne osoby. Byli to strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu. Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci , W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą , zaprezentowali sprzęt oraz wóz strażacki . Miała miejsce też próbna ewakuacja przedszkola.

• Wyjście do kina

Nowa galeria Wyjście do kina została dodana do albumu fotograficznego

W środę 5.06.2024 wszystkie grupy przedszkolne wybrały się do kina "Galaktyka " na filmy animowane. Młodsze dzieci obejrzały bajkę pt." Kicia Kocia w przedszkolu " natomiast starsze bajkę " Garfield". Filmy dostarczyły dzieciom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji.

Nowa galeria Dzień Dziecka została dodana do albumu fotograficznego

Drugi dzień świętowania Dnia Dziecka w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem : Sport to zdrowie.Pan Piotr zaserwował naszym przedszkolakom dużą dawkę ruchu .

• Obchody Dnia Dziecka

03.06.2024

Atrakcje związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka w naszym przedszkolu będą trwały cały tydzień. W poniedziałek od rana w naszym przedszkolu panowała niezwykła atmosfera. Dzieci z niecierpliwością czekały na zabawy w ogrodzie. Przygotowaliśmy im super niespodziankę, którą były „dmuchańce”. Na placu stanęły ogromne zjeżdżalnie. Pogoda dopisała, humory też, atrakcji było mnóstwo. Przedszkolaki zmęczone, ale z uśmiechem wracały do domu.

• Dyrektor - 17 7874761
        Intendent - 17 7874762