• KONTYNUACJA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

01.02.2024

Kontynuacja wychowania przedszkolnego dla dzieci obecnie uczęszczających do przedszkola

Od 19 do 26 lutego 2024 r. do godz. 12.00 rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Mielec, a chcą aby ich dzieci kontynuowały wychowanie przedszkolne w danej placówce, muszą złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2024/25.

Niezłożenie deklaracji w ww. terminie będzie oznaczać rezygnację z miejsca w przedszkolu, do którego dziecko obecnie uczęszcza.

Składanie deklaracji będzie odbywać się przy pomocy systemu elektronicznego poprzez stronę internetową:

Prosimy o zapoznanie się z zasadami kontynuacji, które znajdują się w pliku poniżej:

Kontynuacja_wychowania_przedszkolnego_2024.docx

• OGÓLNOPOLSKI KONKURS KONSTRUKCYJNO - FOTOGRAFICZNY

19.02.2024

Przedszkole Miejskie Nr 8 "Artystyczna Ósemeczka" zaprasza do udziału w III edycji konkursu konstrukcyjno - fotograficznego pod hasłem "SPRZĘT SPORTOWY".

Celem konkursu jest promowanie zainteresowań konstrukcyjnych dzieci oraz rozwijanie ich weny twórczej, pomysłowości, ekspresji plastycznej i kreatywności a także budowanie pewności siebie, wiary we własne siły i możliwości oraz wyrabianie zapału do uprawiania sportu.

Konkurs skierowany jest do dzieci 5, 6 - letnich.

Na czym polega konkurs?

Każdy uczestnik samodzielnie wykonuje pracę na temat "Sprzęt sportowy" z wykorzystaniem klocków na przykład: drewnianych, magnetycznych lub plastikowych (Lego, Cobi, rurkowych, waflowych itp.)

Rodzic/nauczyciel robi 1 zdjęcie budowli (bez wizerunku dziecka) i wysyła na adres mailowy: anna.bekier@pm8.mielec.pl do dnia 29.02.2024 roku.

Do każdej wysłanej fotografii budowli (w formacie JPG) należy dołączyć:

- Metryczkę;

- Zgodę rodzica/opiekuna prawnego;

- Zgodę nauczyciela/opiekuna artystycznego. Pobierz tutaj: METRYCZKA.docx

Wśród wszystkich nadesłanych prac, jury powołane przez organizatora wyłoni 3 prace, za które zostaną przyznane nagrody: I, II, III miejsce.

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie, które zostaną wysłane na podany adres mailowy.

Jury oceniać będzie: samodzielność, pomysłowość, wenę twórczą autora, i oryginalność projektu oraz zgodność z tematyką.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi: 8.03.2024 roku wyniki zostaną opublikowane na stronie: pm8@pm8.mielec.pl

Przedszkole Miejskie Nr 8 "Artystyczna Ósemeczka" zorganizuje wystawę po konkursową.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 17 787 47 40

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!

• "OTWARTE DRZWI" akcja MOPS.

13.02.2024

Uprzejmie zawiadamiamy o realizacji akcji informacyjnej dla mieszkańców miasta Mielca pn. "Otwarte Drzwi", w dniach: od 19.02.2024 r. do 23.02.2024 r., w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Podobnie jak w latach ubiegłych, realizatorem akcji jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Mielcu.

Akcja informacyjna skierowana jest do:

- osób doznających przemocy domowej,

- osób stosujących przemoc domową,

- świadków przemocy domowej,

- osób posiadających wiedzę o przypadkach wystepowania przemocy domowej oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta Mielca.

Szczegółowe informacje można znaleźć w pliku: Akcja_Otwarte_Drzwi_2024.docx