• Festyn Rodzinny w naszym Przedszkolu

31.05.2023

Dnia 30 maja, w naszym Przedszkolu, odbył się Festyn Rodzinny z udziałem dzieci i ich rodziców w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Uroczystość rozpoczęliśmy widowiskiem słowno-muzycznym „Wędrówki Janka Wędrowniczka” w wykonaniu przedszkolaków, nawiązującym do twórczości patronki przedszkola – Marii Konopnickiej i obchodów 70-lecia powstania placówki. Kolejną atrakcją tego popołudnia był występ rodziców z inscenizacją do wiersza J. Brzechwy „Rzepka”. Rodzice wykazali się dużymi umiejętnościami aktorskimi oraz ogromnym poczuciem humoru. Dzięki inwencji Rady Rodziców przedszkola, animacje i zabawy na ogrodzie poprowadziła firma „Maniaimprezowania”; malowanie twarzy, pokaz dużych baniek mydlanych, modelowanie balonów, plac zabaw ze zjeżdżalniami, zabawy taneczne i ogromna atrakcja – sesja zdjęciowa z 3-metrowym Misiem pneumatycznym. Oczywiście nie zabrakło poczęstunku, pysznych ciast upieczonych przez mamy, kiełbasek z grilla, różnych przekąsek, soków, lodów, a nawet zdrowej sałatki. A pogoda była wymarzona- ciepłe słońce i pogodne niebo.

Festyn Rodzinny przyniósł wszystkim wiele radości. Przedszkolaki spędziły wiele cudownych chwil ze swoimi rodzicami.

• Obchody Dnia Dziecka

30.05 (wtorek)- PIKNIK RODZINNY w godz. 14-17

W programie:

-widowisko słowno-muzyczne "Wędrówki Jana Wędrowniczka" w wykonaniu przedszkolaków

-Teatrzyk "Rzepka" w wykonaniu Rodziców

-Animacje i zabawy z firmą Maniaimprezowania (plac zabaw, malowanie twarzy, modelowanie balnów, wyjście Misia Pneumatycznego

-Poczęstunek; kiełbaska z grilla, słodkie przysmaki, woda, soki.

31.05 (środa)

Warsztaty "Dzika Afryka"- prezentacja 3D e specjalnej kopule

1.06 (czwartek)- Wycieczka do Nadleśnictwa Mielec

- zabawy w lesie, ścieżka Bobra

-pieczenie kiełbasek na ognisku

06.06 (wtorek)-Wycieczka do Sandomierza grupy III

12.06 (poniedziałek)- Wycieczka do Brzezówki k. Kolbuszowej grupy II

• UWAGA !!!

24.05.2023

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu informuje, że w związku z odnotowaną w bieżącym roku na terenie naszego kraju  dużą zapadalnością na choroby odkleszczowe, na terenie powiatu mieleckiego prowadzona jest kampania informacyjno - edukacyjna "Uwaga, kleszcze!".

Poniżej umieszczamy materiały w celu zapoznania i poszerzenia wiedzy w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych.