W dniu 10 maja 2016 roku, w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Mielcu, odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "Kocham moje miasto!", czyli Mielec w wierszach i wierszykach. W konkursie tym wzięły udział dzieci naszego przedszkola - Agatka Mielnicka i Tymuś Pietrzak, które zaprezentowały wiersz Doroty Gellner "Bajeczka". Dzieci reprezentowały kółko teatralne "Skrzacik" naszego przedszkola, a do występu przygotowały je nauczycielki - Jolanta Janik i Agnieszka Domin. Przy ocenie uczestników konkursu jury brało pod uwagę - poprawność artykulacyjną, intonację, mowę ciała oraz ogólne wrażenie artystyczne. Nasi mali aktorzy spełnili wszystkie te wymagania. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody. Miłym akcentem było zdjęcie pamiątkowe w towarzystwie Prezydenta Miasta - Daniela Kozdęby.
Na koniec uroczystości wszystkie dzieci, m.in. Agatka i Tymuś , zaprezentowały krótką rymowankę o dziecięcych marzeniach, dotyczących zmian /architektonicznych, inwestycyjnych/ w najbliższym otoczeniu /podwórko osiedle/. Oto nasza propozycja! - "W Parku Leśnym na kulach się bawimy, z rodzicami w to fajne miejsce chodzimy, a tam rollercoaster nam się marzy i zjeżdżanie w wagonikach z uśmiechem na twarzy".

















