29.11.2022

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy szopek krakowskich Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, który odbędzie się w piątek 2 grudnia o godz. 18 w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK w Mielcu. Otwarcie uświetni występ Zespołu Muzyki Dawnej „Hortus Musicus".

Zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć wyjątkowe prace, nagradzane i wyróżniane w Konkursach Szopek Krakowskich na przestrzeni ostatnich 50 lat. Autorami są wielokrotni laureaci konkursu, m.in.: Dariusz Czyż, Antoni Wołek, Stanisław Guńkiewicz, Roman Sochacki, Bronisław Pięcik, Leszek Zarzycki. Krakowskie szopkarstwo jest fenomenem kulturowym i artystycznym, wpisanym na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Wystawa szopek krakowskich Muzeum Krakowa potrwa do 15 stycznia 2023 roku.

Wstęp na wystawę jest wolny. Zapisy na zwiedzanie dla grup zorganizowanych przyjmuje Anna Cyran, opiekunka Galerii ESCEK, Dział Organizacji Imprez i Wystaw Artystycznych: (17) 787 50 13. Serdecznie zapraszamy.

• #HeartChallenge „RAZEM DLA FILIPKA”

25.11.2022

Przedszkole Miejskie nr 12 im. Marii Konopnickiej w Mielcu przyjmuje wyzwanie #HeartChallenge „Razem dla Filipka” od Żłobka Miejskiego nr 5 w Mielcu.

Celem akcji jest pomoc w zbiórce środków na pilną operację dla Filipka Biesia z gminy Przecław. Rehabilitacja jest niewystarczająca. Potrzebna jest kosztowna operacja.

Zasady akcji:

1. Nominowana jednostka lub inny podmiot wykonuje zadanie i w ciągu 48h wrzuca filmik na swój funpage oraz wpłaca symboliczną kwotę (min. 10,00zł) na konto zbiórki dla Filipa (45 2490 1028 3587 1000 0022 6241). Następnie nominuje się do wyzwania 3 jednostki, podmioty, bądź osoby.

2. Nominowany, który nie podjął wyzwania wpłaca na powyższe konto min. 20,00 zł.

3. Podczas zadania należy wykonać 10 pompek, przysiadów przez dowolną ilość uczestników.

Liczy się każda złotówka!

Do zadania - nominujemy:

1. Przedszkole Miejskie nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Smoka Felusia w Mielcu

2. Przedszkole Miejskie nr 7 w Mielcu

3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czerminie Przedszkole Publiczne w Czerminie

21.11.2022

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza do udziału w "Warsztatach dla Dobrych Rodziców"- styczeń 2023r.

Warsztaty są prowadzone dla rodziców, którzy wychowują dzieci w  wieku 6-12 lat sprawiające problemy wychowawcze, zwłaszcza rodziców dzieci z diagnozą ADHD lub z dziecięcymi wybuchami złości czy zachowaniami opozycyjno-buntowniczymi.

Zgłoszenia ( imię i nazwisko dziecka, nr tel. rodzica) prosimy kierować do sekretariatu poradni. Szczegółowe pytania prosimy zadawać osobom prowadzącym warsztaty nr tel. 17 788 49 78, 606 503 243- Sylwia Trzpis-Rejowska, Jolanta Łachut.

Tematy poruszane w czasie warsztatów:

• Wykład wstępny na temat ADHD.
            • Rozróżnienie objawów ADHD od objawów innych zaburzeń lub celowego łamania norm.
            • Techniki radzenia sobie z objawami ADHD- "okulary na ADHD"
            • Nauka identyfikacji konkretnej sytuacji problemowej - co ją wywołuje, a co podtrzymuje.
            • Zauważanie pozytywnych zachowań dziecka i chwalenie go za nie.
            • Nagradzanie pozytywnych zachowań.
            • Rygorystyczne przestrzeganie norm, zasad.
            • Skuteczne wyciąganie konsekwencji.
            • Wprowadzenie systemów żetonowych.
            • Radzenie sobie z zachowaniami agresywnymi, wybuchem agresji impulsywnej.
            • Komunikacja rodzic-dziecko-szkoła.

Uczestnicy otrzymują skrypt w którym znajduje się 10 spotkań podstawowych i kilka spotkań dodatkowych dobieranych w zależności od potrzeb danej grupy rodziców.

• Spotkanie autorskie z panią Ewą Stadtmüller

16.11.2022

Nasze przedszkole uczestniczy w programie MEiN "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, którego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci poprzez zakup książek i promocję czytelnictwa. W ramach realizacji tego programu 14 listopada nasza placówka zorganizowała spotkanie autorskie z panią Ewą Stadtmüller- autorką wierszy i bajek dla dzieci z Krakowa. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jaka jest droga od pomysłu na bajkę do napisania jej i wydania. Dzieci wysłuchały wierszy napisanych przez autorkę, recytowanych z użyciem pacynek. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał bajeczkę autorstwa pani Stadtmüller z dedykacją. To spotkanie miało na celu zaszczepienie wśród dzieci chęci do czytania i utwierdzenie w przekonaniu, że książka to nie tylko źródło wiedzy, ale i przyjemności.

• WYNIKI KONKURSU NA IMIĘ DRZEWA

15.11.2022

Z wielką radością ogłaszamy, że Komisja konkursowa PM12, dokonała wyboru imienia dla naszego dębu. Decyzja nie była łatwa, ponieważ złożone propozycje imienia, były niezwykłe, różnorodne i niepowtarzalne. Po długich obradach i przemyśleniach, podjęto decyzję, że zwycięskim imieniem będzie DIONIZY - symbol radości, optymizmu, kreatywności. Autorem pomysłu jest Artur Mazan z grupy "Jagódki". Gratulujemy wygranej. Dziękujemy pozostałym uczestnikom konkursu za tak liczny udział i zainteresowanie. Imię naszego "zielonego przyjaciela" zostanie upamiętnione w Kronice przedszkolnej".

• SZKOŁA DO HYMNU

15.11.2022

Przedszkole Miejskie nr 12 w Mielcu po raz kolejny wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła do hymnu". 10 listopada wszystkie grupy przedszkolne spotkały się, aby wspólnie przeżywać Święto Niepodległości i odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego.

• Drodzy Rodzice!

14.11.2022

Informujemy, że dnia 21.11.2022 (poniedziałek) o godz. 15:30 w naszym przedszkolu, odbędzie się pasowanie na przedszkolaka dzieci z grupy "Pszczółki". Prosimy aby w tym dniu przygotować dzieciom odświętny strój ( w podpisanym woreczku) tj. dziewczynki białe rajstopki i bluzeczki oraz czarne bądź granatowe spódniczki/sukienki; chłopcy białe koszule i czarne lub granatowe spodnie.