• "Poranek z Marią Konopnicką"

24.05.2022

Maria Konopnicka, polska pisarka i poetka została uhonorowana przez Sejm RP patronką roku 2022. Dnia 23 maja 2022 r. przypadła 180 rocznica urodzin poetki. W tym dniu, nasze przedszkole noszące imię Marii Konopnickiej zorganizowało spotkanie „Poranek z Marią Konopnicką”, by uczcić rocznicę urodzin patronki. W tym spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście-dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Mielcu wraz z nauczycielkami. Poranek rozpoczął się odśpiewaniem hymnu przedszkola „Nasz świat” do słów wiersza Marii Konopnickiej. Na spotkaniu przedszkolaki z Kółka Teatralnego „Skrzacik” przedstawiły widowisko słowno-muzyczne „Leśne kłopoty Koszałka Opałka”, gdzie głównym bohaterem był krasnoludek Koszałek Opałek z baśni Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Podczas uroczystości dzieci recytowały wiersze patronki i śpiewały piosenki do utworów Marii Konopnickiej. Dzieci z zaproszonego przedszkola miały okazję bliżej poznać twórczość Marii Konopnickiej. Uroczystość zakończyła się wręczeniem przedszkolakom z zaproszonego przedszkola upominków i książki z wierszami Marii Konopnickiej. „Poranek z Marią Konopnicką” to uroczystość, której celem było wzbudzenie zainteresowania przedszkolaków twórczością tej wielkiej, polskiej poetki.

• OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU EKOLOGICZNEGO

06.05.2022

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki przedszkolnego Konkursu Ekologicznego "Zróbmy coś z niczego". Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie. Konkurs miał na celu rozwijanie pomysłowości i kreatywności z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Wyróżnieni zostali: Sara R., Ania W., Kubuś R., Wojtuś K., Leon Ś.,

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości i życzymy kolejnych sukcesów.

• UWAGA RODZICE!

DYŻYR WAKACYJNY PEŁNIĄ:

Lipiec - Przedszkole Miejskie Nr 12, ul. Konopnickiej 4

Sierpień - Przedszkole Miejskie Nr 7, ul. Pułaskiego 3

Szczegółowe informacje związane z zapisami na dyżur można uzyskać u nauczycielek poszczególnych grup.

• Dzień Flagi

05.05.2022

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej dnia 29.04 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Flagi. Dzieci uczciły jeden z najważniejszych polskich symboli – naszą biało-czerwoną flagę. Przedszkolaki odśpiewały hymn narodowy i poznały nazwy polskich symboli. Ten Dzień był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna. Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat.

• Gratulacje

05.05.2022

Bartuś z grupy „Przyjaciele Janka Wędrowniczka” zajął III miejsce w konkursie plastycznym pt. „Niebieski balonik” zorganizowanym z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

• „Dwunastka na Pikniku Ekologicznym”

06.05.2022

23 kwietnia nasze przedszkole brało udział w Pikniku Ekologicznym zorganizowanym na terenie Pałacyku oborskich pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca. Jako goście specjalni przedstawiliśmy widowisko słowno-muzyczne „Leśne kłopoty Koszałka opałka” w wykonaniu dzieci z Kółka Teatralnego „Skrzacik”. Uczestnicy pikniku mogli też podziwiać prace z konkursu ekologicznego „Coś z niczego”, wykonane przez dzieci i rodziców z naszego przedszkola. Można było też zakupić „zdrowe ciasteczka owsiane” upieczone przez nasze przedszkole. Grupy z naszego przedszkola otrzymały też dyplomy za udział w akcji sprzątania Mielca wręczane przez Prezydenta Miasta Mielca. Motywem przewodnim Pikniku i działań przedszkola było promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.