Aktualności

          • Grupa III z wizytą w Pasiece Maciejka w Książnicach

            14.06.2026

            Grupa III wybrała się na wycieczkę do Pasieki Maciejka, gdzie dzieci miały okazję poznać fascynujący świat pszczół. Przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda życie w ulu oraz jak powstaje miód. Podczas spotkania mogły spróbować różnych rodzajów miodów, a także wzięły udział w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonały pachnące świece z wosku pszczelego. Była to niezwykle ciekawa i pełna nowych doświadczeń wycieczka.

          • Piknik Rodzinny

            13.06.2026

            W dniu 11 czerwca odbył się w naszym przedszkolu Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców i wszystkich pracowników przedszkola. Była wspaniała zabawa pod kierunkiem animatorów z Firmy ManiaImprezowania. Dmuchańce, plac zabaw. Na pikniku nie zabrakło również dobrego jedzenia: kiełbasek z grilla(sponsor Firma Publima), pieczonych ziemniaków, owoców(sponsor Firma Guard) lodów (sponsor Firma Froneli) pączków( sponsor Piekarnia Cukiernia Taran)oraz pysznych ciast upieczonych przez rodziców. Piękna pogoda, wspaniała atmosfera oraz moc atrakcji wprawiła wszystkich w dobry nastrój, a o tym, że piknik był udany świadczyły przede wszystkim uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków oraz ich rodziców. Na zakończenie imprezy odbyła się Piana Party!!!!Było super. Dziękujemy sponsorom, rodzicom, wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy

          • Warsztaty Kulinarne "Pszczółek"w Restauracji "Fratelli"

            08.06.2026

            Grupa "Pszczółki " wybrała się  na warsztaty kulinarne do restauracji "Fratelli". Pod okiem prawdziwego Szefa Kuchni dzieci upiekły pizzę, którą wcześniej samodzielnie skomponowały. Dzieci poznały przepis na pyszną pizzę ,którą zjadły ze smakiem w zaciszu restauracji. Atrakcją były również homary, ktore sa w akwarium. Dzieci były zachwycone !!!

          • Obchody Dnia Dziecka w grupie "Pszczółek"

            08.06.2026

            Obchody Dnia Dziecka w grupie "Pszczółek"

            "Dzieci to małe iskierki, mają kieszenie pełne marzeń i wciąż szukają nowych wrażeń " Grupa "Pszczółki " z okazji Dzień Dziecka bawiła się wesoło z panem Piotrem, dzieci  jadły owoce polane czekoladą z fontanny. Następnego dnia przedszkolaki zjadły lody od firmy Froneri, dowiedziały się jak powstaje wata cukrowa, którą ze smakiem skonsumowały i tańczyły w ogrodzie z bańkami mydlanymi przy muzyce. Było kolorowo, wesoło i smacznie.

          • "Pszczółki" w Sandomierskiej Manufakturze Lodów.

            30.05.2026


            Lody, lody dla ochłody!!! Grupa "Pszczółki " wybrała się dzisiaj na lody do Sandomierskiej Manufaktury Lodów. Było pysznie, smacznie , czas spędzony na świeżym powietrzu z rówieśnikami bezcenny!!!

          • Starszaki na wycieczce w Sandomierzu

            22.05.2026

            Starszaki wybrały się na pełną wrażeń wycieczkę do Sandomierza. Dzieci miały okazję uczestniczyć w rejsie statkiem po Wiśle, zwiedzić tajemnicze podziemia oraz zbrojownię. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych emocji, ciekawych doświadczeń i radosnych chwil spędzonych razem. To był dzień pełen przygód i wspaniałej zabawy

          • Autokarowa wycieczka grupy I do Fabryki Czekolady do Rzeszowa

            15.05.2026

            Dzieci z grupy I naszego przedszkola poznały  słodką tajemnicę świata czekolady z Pijalnią Czekolady M. Pelczar Chocolatier. Wycieczka do Fabryki Czekolady do Rzeszowa  to fascynująca podróż od ziarenka kakaowca po gotową tabliczkę. Dzieci poznały historię czekolady i firmy Pelczar, zobaczyły imponujące, 3‑metrowe drzewo kakaowca oraz zapoznały się z nowoczesnymi maszynami do produkcji. Na deser  odbyła się degustacja ręcznie robionych czekolad i warsztaty czekoladowe dzieci ozdabiały wylane tabliczki czekolady i czekoladowe lizaki, podziwiały  największą czekoladową fontannę w Polsce. Wyprawa ta stała się niezapomnianym, słodkim przeżyciem.

          • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Przedszkolak poznaje Polskę " edycja VI

            09.05.2026

            Protokół

            Protokół  z obrad Komisji Konkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Przedszkolak poznaje Polskę”  edycja VI organizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 12 im Marii Konopnickiej w Mielcu z dnia 8 V 2026 roku. W konkursie wzięło udział  40 dzieci z 24 placówek oświatowych z terenu całej Polski. Wszystkie prace były piękne. Komisja miała trudne zadanie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.  Należy podkreślić  wkład pracy dzieci, nauczycieli , rodziców w wykonanie konkursowych prac . Komisja konkursowa postanowiła przyznać .

            I miejsce  :

            Mikołaj Brzostek „Maki w polu”

            Przedszkole Niepubliczne  „Mały Europejczyk” OLSZTYN

            Nauczyciel: Wiktoria Śmigielska

            II  miejsce :  

            Ignacy Manthey „Zamek w Malborku”

            Przedszkole Niepubliczne   „Akademia Maluchów” BYDGOSZCZ

            Nauczyciel: Katarzyna Jandy

            III miejsce:

            Pola Pietras ”Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej „

            Przedszkole Publiczne „Akademia Małego Inżyniera” RZESZÓW

            Nauczyciel: Paula Pietras

            Wystawę prac można podziwiać w szatni naszego przedszkola. Nagrody, dyplomy dla zwycięzców prześlemy pocztą. Potwierdzenia dla nauczycieli, którzy wyrazili chęć ich otrzymania prześlemy elektronicznie.

             

          • Autokarowa wycieczka "Pszczółek" do sadu.

            06.05.2026

            Jablonaczka biała kwieciem się odziała, obiecuje nam jabłuszka jak je będzie miala...Grupa "Pszczółki" wybrała się dzisiaj na autokarową wycieczkę do sadu. Piękna pogoda, zapach kwitnących jabłoni, czereśni, śliw, grusz ,wspaniała zabawa, kiełbaski z grilla, ciastka, słodycze suszone jabłka, rogaliki , było super. Bardzo dziękujemy dziadkom i rodzicom Gabrysia za wspaniale przyjęcie.

          • Skąd się bierze czekolada? Pszczółki już dobrze wiedzą!!!

            29.03.2026

            Świat poznajemy przez doświadczenia. Nasze „Pszczółki” dowiedziały się skąd się bierze czekolada. Czekolada powstaje z nasion owoców drzewa kakaowego rosnącego w tropikalnych regionach Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Proces obejmuje zbiór owoców, fermentację i suszenie ziaren, prażenie, mielenie na miazgę, konszowanie (mieszanie) oraz formowanie tabliczek. Główne składniki to miazga kakaowa, masło kakaowe i cukier. Mogły dotknąć owoc kakaowca, powąchać ziarna. Skosztowały czekolady mlecznej i ciemnej. Wiadomości te bardzo przydadzą się w trakcie wycieczki do Fabryki Czekolady.

          • Dzień gofra w grupie I

            29.03.2026

            W naszej sali i w całym przedszkolu pachniało dzisiaj wspaniale to "Pszczółki upiekły i zjadły gofry. Były przepyszne!!! Wszyscy obchodziliśmy dzień gofra.

          • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

            30.01.2026

            Drodzy Rodzice !

            Od 10 do 19 marca 2026 r. trwa rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2026/2027.

             

            Nabór dzieci do przedszkoli odbywać się będzie w formie elektronicznej.

            JAK ZAREJESTROWAĆ KANDYDATA? 

            link do zapisu

            Instrukcja zarejestrowania dziecka: krok po kroku

            Dokładny terminarz oraz zasady rekrutacji, znajdziecie Państwo tutaj: 

            ZASADY REKRUTACJI

             

            Rodzice, którzy bedą mieć problemy z wypełnieniem wniosków w systemie elektonicznym mogą zgłosić się do przedszkola. Istnieje możliwość złożenia dokumentów w formie papierowej.

            W razie potrzeby pracownicy placówki udzielą pomocy.

             

            ZAPRASZAMY

             

          • Promocja zdrowia

            19.03.2026

            Promując zdrowy styl życia przedszkolaki rozdawały mielczanom samodzielnie wyhodowaną rzeżuchę.