Aktualności

          • I PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM

            12.05.2025

            Ala, Gabrysia, Helenka i Ala reprezentowały nasze przedszkole w I Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim, które odbyło się 6 maja w Przedszkolu Miejskim Nr 20 im. Smoka Felusia. Współorganizatorami byli Przedszkole Miejskie Nr 7 oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. W przeglądzie wzięły udział przedszkolaki z mieleckich przedszkoli, prezentując swoje umiejętności językowe, wokalne i taneczne. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom występu.

          • Strażacy w Przedszkolu

            12.05.2025

            Dnia 5 maja nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście – strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Spotkanie było niezwykle emocjonujące i pełne wrażeń. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca strażaka, zobaczyć z bliska wóz strażacki oraz specjalistyczny sprzęt używany podczas akcji ratowniczych.

            Strażacy opowiedzieli o zasadach bezpieczeństwa pożarowego i przypomnieli, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki mogły także przymierzyć hełmy strażackie, a niektórym udało się nawet potrzymać wąż strażacki!

            Wizyta była nie tylko ciekawą atrakcją, ale także cenną lekcją. Dziękujemy strażakom za poświęcony czas i zaangażowanie.

          • DZIEŃ FLAGI W PRZEDSZKOLU

            30.04.2025

            Dnia 30.04 nasze przedszkolaki świętowały Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej! Z dumą prezentowały biało-czerwone barwy. Wspólnie rozmawialiśmy o symbolach narodowych, śpiewaliśmy hymn i uczyliśmy się, czym jest patriotyzm.To był dzień pełen radości, dumy i wzruszeń! ❤️🤍

          • "NATURALNIE, ŻE FROEBEL"

            01.05.2025

            Dzieci z grupy III z zaangażowaniem rozpoczęły udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Naturalnie, że Froebel”, realizując pierwsze zadanie pt. „Rysunki niedokończone”. Zajęcia odbyły się w ogrodzie przedszkolnym, gdzie przedszkolaki miały okazję korzystać z naturalnych materiałów, takich jak liście, patyki, kamyki czy szyszki. Dzieci z radością tworzyły swoje prace, rozwijając wyobraźnię, kreatywność i umiejętność współpracy. Otoczenie przyrody sprzyjało twórczej atmosferze i pozwoliło najmłodszym na bezpośredni kontakt z naturą.

            więcej zdjęć

          • DZIEŃ KSIĄŻKI W GRUPIE III.

            01.05.2025

            Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich dzieci z grupy III wzięły udział w wyjątkowych zajęciach poświęconych literaturze. Na początku obejrzały film edukacyjny, który w ciekawy sposób ukazał proces powstawania książki – od pomysłu autora aż po trafienie publikacji na półki księgarń. Następnie zapoznały się z różnymi rodzajami książek, poznając ich formy, treści i przeznaczenie. Na zakończenie zajęć każde dziecko wykonało własnoręcznie zakładkę do książki, rozwijając przy tym swoją kreatywność i miłość do czytania.

            więcej zdjęć

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

            22.04.2025

            Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? 🌍🌎🌏W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling♻️Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę 🌱🦧🐬🐘🌳

            więcej zdjęć

          • Wiosenny spacer "Przyjaciół Janka Wędrowniczka".

            16.04.2025

            Korzystając ze słonecznej aury dzieci z grupy "Przyjaciele Janka Wędrowniczka" wybrały się na spacer, by podziwiać wiosenne kwiaty, posłuchać śpiewu ptaków. Do przedszkola dzieci wróciły uśmiechnięte i zadowolone.

          • "JAGÓDKI" SKŁADAJĄ WIELKANOCNE ŻYCZENIA.

            14.04.2025

            W ramach projektu Mieleckiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie "Weź zdrową witaminkę i miej dziś uśmiechniętą minkę" "Jagódki" składały wielkanocne życzenia i wręczały zajączki z rzerzuchą dyrektorom, kierownikiem, pracownikom różnych zakładów pracy. Byliśmy w SCK, w sklepach: A&K , "JOLKA" , "U ALUTKI" , "PGO", BOGACTWO NATURY ZDROWA ŻYWNOŚĆ, w cukierni , "POKUSA" i aptece "NIEZAPOMINAJKA". Dziękujemy za pyszne słodkości i zdrowe przekąski.

            więcej zdjęć

          • DZIEŃ CZEKOLADY W GRUPIE JAGÓDKI.

            13.04.2025

            Dnia 11.04.2025 dzieci z grupy II świętowały ten słodki dzień. "Jagódki" zapoznały się z procesem powstawania czekolady np. bajki edukacyjnej "Karolek i czekolada" oraz dowiedziały się, że spożywanie jej w nadmiarze może zaszkodzić. Degustowały różne rodzaje czekolady oraz czekoladowy deserek, którym były owoce maczane w rozpuszczonej czekoladzie. Dzieci bawiły się również przy piosence "Chocolate". Był to bardzo pyszny i słodki dzień.

            więcej zdjęć

          • WARSZTATY CERAMICZNE W GRUPIE IV.

            11.04.2025

            Dzieci z grupy "Przyjaciele Janka Wędrowniczka" uczestniczyły w zajęciach ceramicznych, były to zajęcia dwuetapowe. Na pierwszych zajęciach, Pani Lidia, wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki, opowiedziała o właściwościach gliny oraz omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego. Po części teoretycznej Pani Lidia zaprosiła dzieci do wykonania glinianych figurek. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Rozwija sprawność manualną dziecka. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a przede wszystkim jest wspaniałą zabawą. Efektem naszej zabawy z gliną pod czujnym okiem Pani Lidii są wielkanocne ozdoby, które trafiły do specjalnego pieca na wiele godzin. Na drugich zajęciach, dzieci przystąpiły do malowania swoich ozdób, które wykonywały z radością i dużym zaangażowaniem. Te prace również trafiły do specjalnego pieca. Nie możemy się doczekać efektu końcowego.

            więcej zdjęć

          • WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE W GRUPIE "JAGÓDKI".

            11.04.2025

            W dniu 10.04.2025 roku dzieci z grupy II uczestniczyły w świątecznych warsztatach przeprowadzonych przez mamę Marysi, która wspólnie z dziećmi dekorowała drewniane i piankowe pisanki, zajączki elementami dekoracyjnymi. Dziękujemy PANI MAŁGOSI za zakupione plastyczne zestawy wielkanocne oraz niespodziankę dla dzieci - "śmigusowo - dyngusowe jajka".

            więcej zdjęć

          • II MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ KODOWANIA.

            09.04.2025

            8 kwietnia w siedzibie Fundacji "Auxilium" oddział w Mielcu, odbył się II-gi Międzyprzedszkolny Turniej Kodowania. Organizatorem turnieju było Przedszkole Miejskie Nr 12 im. Marii Konopnickiej w Mielcu we współpracy z CKPiDN. Turniej nawiązywał do odbywającego się równocześnie Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki i poświęcony był nauce kodowania dla dzieci, czyli nauce podstaw programowania. W turnieju wzięły udział dzieci 6-cio letnie mieleckich przedszkoli, rozwiązując łamigłówki i zadania z kodowania. Atmosfera podczas turnieju była bardzo przyjazna, a zabawny program artystyczny kółka teatralnego "Skrzacik" PM12 oraz piękna dekoracja i serdeczny uśmiech wszystkich gości jeszcze bardziej ocieplił atmosferę, na przekór "zimowej" aurze za oknem.

            więcej zdjęć

            https://korso.pl/.../turniej.../qRLiMEBEsJUbXgHR8Imz

          • DZIEŃ MARCHEWKI W GRUPIE III.

            07.04.2025

            4 kwietnia był dniem wyjątkowym - pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. "Jagódki" poznały walory marchewki. Dowiedziały się, że jest zdrowa, bo zawiera wiele cennych witamin korzystnie wpływających na skórę, włosy i oczy. Ten pomarańczowy dzień wypełniony był zabawami z kodowania, muzycznymi oraz wykonaniem soczku marchewkowego. BYŁ TO DZIEŃ W KTÓRYM WSZYSCY DOBRZE SIĘ BAWILI I MARCHEWKĘ POLUBILI.

            więcej zdjęć

          • Dzień Marchewki w grupie III

            04.04.2025

             Aby zachęcić dzieci do spożywania warzyw w grupie III zorganizowaliśmy Dzień Marchewki. Głównym celem tego dnia było promowanie spożywania warzyw, poszerzanie wiedzy na temat wartości odżywczych i zdrowotnych marchewki, a także doskonalenie pracy w zespole. Dzieci chrupały marchewkę na surowo, jadły surówkę oraz piły sok marchewkowy. Po takiej dawce witamin i radości na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte!

          • Dzień Tęczy w grupie III

            03.04.2025

            W dniu 03.04 przedszkolaki z grupy III obchodziły Dzień Tęczy. Jak każdy wie tęcza to wyjątkowe zjawisko optyczne i meteorologiczne. Nie ważne w jakim wieku jesteśmy każdego zachwyca tak samo. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak powstaje tęcza, jakie zjawiska pogodowe są potrzebne do tego by tęcza ubarwiła nam niebo, wysłuchały też wiersza M. Konopnickiej „Tęcza”, Każdy przypomniał sobie jakie kolory posiada tęcza oraz przeliczał, ile ich jest. Przedszkolaki również z wielkim zaangażowaniem wykonywały grupowe prace plastyczne, które ubarwiły nam naszą przedszkolną szatnie. Na zakończenie dnia przedszkolaki bawiły się w zabawy ruchowe, które odnosiły się do dnia tematycznego. Cały dzień przebieg w wielkiej radości, a uśmiech pojawiał się na każdej buzi.