W oddziale IV w ramach współpracy z Powiatową Stacją - Sanitarno - Epidemiologiczną, realizowano program profilaktyczny "Czyste ręce - zdrowia więcej". Dzieci poznały zasady prawidłowego mycia rąk, dowiedziały się, jak ważne jest przestrzeganie higieny rąk i w jaki sposób wpływa to na nasze zdrowie. Dzieci pracując w zespołach wykonały plakaty prozdrowotne, z nawiązaniem m.in. do profilaktyki zakażenia Koronawirusem.
Aktualności
Wystawa prac oddziału IV "Zapobiegajmy zakażeniom groźnymi chorobami".
01.03.2020
Dino, dino dinozaury
26.02.2020Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Który był największym drapieżcą? Skąd wiemy, że dinozaury niegdyś zamieszkiwały naszą planetę i dlaczego wyginęły? Na te i inne pytania próbowały odpowiedzieć dzieci podczas „Dnia Dinozaura”, który odbył 25 lutego 2020 roku w naszym przedszkolu. Tego dnia przedszkolne sale wypełniły Tyranozaury, Stegozaury, Diplodoki, Pterodaktyle i inne jaszczury z minionych epok. Przedszkolaki miały okazję wcielić się w rolę paleontologów i odnaleźć ukryte w piasku kinetycznym dinozaury. W zabawach ruchowo – naśladowczych zamieniały się w dinozaury- naśladowały ich głosy i ruchy. Układały również puzzle z dinozaurami oraz sudoku na małych planszach koduj maty. W prehistoryczny świat przeniosła przedszkolaków prezentacja ,,Co to są dinozaury?’’, przedstawiającą historię dinozaurów, ich cechy i gatunki.
Dzieci przejawiają zainteresowanie tymi gadami, więc ten dzień bardzo im się podobał.
.
48
SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM ULMANEM
26.02.2020W czwartek 20.02.2020 roku nasze przedszkole odwiedził poeta, pisarz, fotograf i malarz pan Wojciech Ulman. W swoim dorobku autor ma wiele bajek i wierszy dla dzieci m.in. "Bajki rzeszowskie", "Smok rzeszowski", "Stara Lokomotywa", "Dziadek Franek", "Moje zwierzaki", "Ufoludki", "Małe piękne światy". W trakcie spotkania autor recytował wierszyki, które napisał dla swojej wnuczki Anastazji, poświęcone w przeważającej części tematyce przyrodniczej. Prezentację ubarwiły wspaniałe fotografie makro - czyli zrobione w dużym powiększeniu np. kropelki rosy, motyla, trzmiela, muchy, ważki … Przedszkolaki wzięły również udział w quizie, za każdą dobrą odpowiedź dostawały punkty. Trójka dzieci z największą liczbą punktów otrzymała książeczki autora z dedykacją. Na koniec spotkania wszystkim dzieciom pan Wojciech wręczył swoje książki z autografem.
42
Warsztaty ceramiczne w grupie III.
24.02.2020We wtorek 18 lutego 2020 r. dzieci z III grupy miały okazję zapoznać się z nową techniką plastyczną, jaką jest ceramika. Podczas wizyty w Pracowni Ceramicznej "Artmetry 2" w Mielcu pani Lidia i Piotr Płotnikiewicz objaśnili, co to jest ceramika, z czego i w jaki sposób powstaje. Podczas takich zajęć dzieci uczą się projektować proste formy użytkowe i przestrzenne. Zajęcia wyrabiają zdolności manualne - współdziałanie obu rąk, wykorzystanie całej dłoni wraz z opuszkami palców. Celem zajęć ceramicznych jest także rozbudzenie u dzieci zainteresowania kształtem, fakturą i materią. "Krasnoludki Króla Błystka" wykonały piękne serca oraz różnego rodzaju figurki i inne formy przestrzenne. Przedmioty te po wysuszeniu będą wypalane w specjalnym piecu. A na następnych warsztatach przedszkolaki pomalują je farbami. Wszystkie dzieci z zapałem brały udział w zajęcich.
29
Spotkanie z dziećmi z Przedszkola Promyk.
23.02.202021 lutego, w piątkowe przedpołudnie, przedszkolaki Przedszkola „Promyk” SOSW, z grup „Motyli”, „Biedronek” i „Sówek”, przybyły do nas w odwiedziny. Wszystkie dzieci bardzo miło spędziły czas na wspólnych zabawach integracyjnych z piłką i chustą animacyjną, tańcach i pląsach. Po zabawie nasi Goście skorzystali ze słodkiego poczęstunku. Teraz czekają na kolejne spotkanie z nami, tym razem w ich przedszkolu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
1
Spotkanie z pisarzem.
23.02.2020Dzieci z grupy IV, podczas spotkania w czwartek, otrzymały od pisarza W. Ulman pamiatkowe bajki jego autorstwa. Każda z dedykacją. Piękny upominek.
13
Podziękowanie
23.02.2020Serdecznie dziękujemy rodzicom i rodzeństwu Ludwika K. Laury M. Faustynki P. oraz Oli S. za włączenie się w proces dydaktyczny i wykonanie makiety Układu Słonecznego. Mamie Ludwika za włączenie się w zajęcia dydaktyczne w tym zakresie ciekawym scenariuszem i piosenką.
Dzięki tym makietom dzieci w obrazowy sposób zapoznały się układem planet w kosmosie, ich nazwami i wielkością. Poznały również pojęcia związane z kosmosem takie jak: gwiazdy, wszechświat, gwiazdozbiór, kosmonauta, ufoludek i rakieta. Dzieci samodzielnie wykonywały Układ Słoneczny oraz rakiety, którymi chciałyby polecieć w kosmos.
18
Grupę IV odwiedziły koty.
23.02.2020W naszej grupie IV pojawiły się w środę, piekne 2 koty - Burus i Śnieżynka. Były bardzo grzeczne i my mogliśmy się z nimi pobawić. Dowiedzieliśmy się, jak karmić kotki, jak o nie dbać. Dziękujemy tacie Emilii, że przyjechał do nas z kotkami.
2
Wizyta dzieci z oddziału IV w Szkole Podstawowej Nr 7.
19.02.2020We wtorek 18 lutego, dzieci gr. IV były z wizytą w pobliskiej Szkole Podstawowej Nr 7 w Mielcu. Zwiedziły budynek szkoły, poznały nowych kolegów drugoklasistów , panią nauczyciel Elżbietę oraz wzięły udział w wielu zabawach edukacyjnych. Nasze starszaki rozwiązywały swoje pierwsze szkolne zadania, poznały nowoczesne technologie nauki. Bardzo spodobała im się zabawa na „magicznym dywanie”, np. w grę „Minki”, „Pianino”, „Piłka nożna”, itd. Bardzo ciekawe były zadania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz Internetu. Przedszkolaki wykazały się znajomością liter, cyfr, czy figur geometrycznych. Bardzo miło spędziły czas w przyjaznej szkole i wśród nowych kolegów. Wiele radości sprawiły im „tajemnicze kuferki” i wszelkie akcesoria, które zostały w nich ukryte: kolorowe kredki, flamastry, korale do nawlekania itp.
Szkoła Podstawowa Nr 7 z pewnością jest szkołą przyjazną, otwartą na potrzeby uczniów i przede wszystkim jest szkołą na miarę XXI wieku. Zapraszamy na dni otwarte, które niebawem odbędą się w „siódemce”.
56
,,Walentynki , Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki’’ – w grupie I
19.02.2020Dnia 14.02.2020r grupa ,,Pszczółek’’ obchodziła Walentynki pod znakiem przyjaźni i radości. W ten sposób chciałyśmy dzieciom przekazać symbolikę Walentynek, a w szczególności to, że należy dzielić się z drugą osobą pozytywnymi emocjami. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach z sercem w roli głównej m.in. szukały drugiej połówki serca, ,,łowiły serduszka’’ , bawiły się w zabawę kołową i obdarowywały się nawzajem serduszkami. Zrobiły również serduszko dla swojej ukochanej mamy i kochanego taty.
28
Międzynarodowy Dzień Kota w przedszkolu.
19.02.202017 lutego w Przedszkolu Miejskim Nr 12 w Mielcu obchodziliśmy nietypowe święto - "Święto Kota". Z tej okazji całe przedszkole uczestniczyło we wspólnych kocich zabawach. Tego dnia wszystkie dzieci śpiewały piosenkę o kocie, ogladały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Brały również udział w konkursach takich jak "Zwijanie kłębka wełny", "Kocie puzzle". Na koniec zabaw oglądały bajkę o "Kocie Filemonie". Oprócz tego wszystkie dzieci z naszego przedszkola odwiedziła kotka "Zuzia".
Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.
36
Spotkanie z kotkami Zuzią, Śnieżką i Burusiem w grupie I
17.02.2020Serdecznie dziękujemy mamie Janka i tatusiowi Nikoli za wizyte z kotkiem w naszym przedszkolu.
17
Wyróżnienie dla dzieci z grupy IV z naszego przedszkola w konkursie plastycznym organizowanym przez Wydawnictwo PODRĘCZNIKARNIA
13.02.2020Serdecznie gratulujemy Pani Nauczycielce Dorocie Chrabąszcz i jej podopiecznym otrzymania wyróżnienia w konkursie "Trefliki w przedszkolu"
Kochani,Jesteście niesamowici! Otrzymaliśmy od Was ponad 100 prac. Łącznie w konkursie wzięło udział ok 2000 dzieci.
Wszystkie prace są wyjątkowe! Dziękujemy wszystkim dzieciom i nauczycielom za zaangażowanie i wkład pracy.
Rodzina Treflików jest zachwycona wszystkimi pracami!
Wybór laureatów był bardzo trudny, dlatego też KAŻDY WYGRYWA😍
Firma Trefl zdecydowała się nagrodzić każde dziecko, które wzięło udział w konkursie prezentem niespodzianką!
Poniżej lista laureatów oraz wyróżnień.A na zdjęciu autorka pakietów edukacyjnych "Trefliki w przedszkolu" Pani Bożena Borowik z albumem, który zdobył nagrodę główną.Wszystkim gratulujemy i dziękujemy!
I miejsce: Publiczne Przedszkole „Bajkowa Kraina” w SulbinachII miejsce: Publiczne Przedszkole nr 22 „Bajkowa Rodzina” w OpoluIII miejsce: Niepubliczne Przedszkole „Wesoły Brzdąc” z Blizne Jasińskiego
Wyróżnienia:
1. Prywatne Przedszkole „U Pana Kleksa” w Lublinie
2. Przedszkole Miejskie nr 12 im. Marii Konopnickiej w Mielcu
3. Przedszkole nr 8 im. Marii Krystyny Habsburg w Żywcu
4. Niepubliczne Przedszkole u Kubusia Puchatka w Gołdapi
https://www.facebook.com/podrecznikarnia/photos/a.784924534954405/2725250510921788/?type=3&theater
Zabawa karnawałowa w przedszkolu - grupy I i II
13.02.2020,,Niech żyje bal !!! ‘’
Karnawał to wyjątkowy okres radości, przepełniony muzyką i zabawą, cieszący zwłaszcza najmłodszych. Nasze przedszkolaki również mogły poczuć radosną atmosferę tego szczególnego czasu. W środę 12.02.2020 roku odbyła się zabawa karnawałowa w stylu jaskiniowców , którą prowadził ,,DJ Kinder Sid’’. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, pszczółki, rycerzy, piratów,strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmanów, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Podczas trwania zabawy odbyły się różne zabawy z Fredem i Wilmą Flinston. Przy dźwiękach żywej muzyki, bańkach mydlanych i sztucznym śniegu wszyscy bawili się doskonale.
77
Zabawa karnawałowa w przedszkolu - grupy III i IV
13.02.202099
Kosmiczna podróż w grupie II.
11.02.2020W pierwszym tygodniu lutego Jagódki wyruszyły w „kosmiczną podróż”. Każdy dzień w tej podróży był dla dzieci niezwykłą przygodą.
Przedszkolaki oglądały książki, albumy, pozycje encyklopedyczne związane z tematyką, oznawały planety Układu Słonecznego w oparciu o modele planet wykonane przez rodziców. Oglądały film „W kosmosie”, słuchały muzyki kosmosu, rozwiązywały zadania na kartach pracy . Ponadto dzieci poznały przybyszów z innej planety, lepiły ufoludków z ciastoliny, próbowały rozmawiać w ich języku, wykonały opaskę aby wcielić się w rolę zielonych ludzików i razem z nimi wyruszyć w kosmos. Podczas zabaw dowolnych dzieci budowały kosmiczne rakiety , a zajęciach plastycznych wykonały rakietę z papierowej rolki.
Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem brały udział we wszystkich zabawach i zajęciach.
Szczególne podziękowania składamy rodzicom Antosia, Maksia, Bartusia Dz. i Kubusia P. za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu wspaniałych pomocy do zajęć – makiety układu słonecznego.
Pomogły dzieciom lepiej poznać otaczający nas Wszechświat.
19
Fotorelacja z Święta Babci i Dziadzia w grupie I
05.02.202035
Warsztaty ceramiczne w grupie IV.
04.02.2020W poniedziałek 3 lutego, dzieci z grupy IV uczestniczyły w warsztatach ceramicznych w Pracowni Ceramicznej przy ul. Dworcowej w Mielcu. Prowadzący spotkanie - P. Lidia i Piotr Płotnikiewicz wyjaśnili dzieciom czym jest glina i co można z niej zrobić. Dzieci wykonały piękne serca oraz różnego rodzaju filiżanki, talerzyki czy flakony na kwiaty. Przedmioty te po wysuszeniu będą wypalane w specjalnym piecu. A na kolejnych warsztatach dzieci je pomalują farbami. To spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. A wszystko w miłej i ciepłej atmosferze. Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania w Pracowni.
36
Dzień Babci i Dziadka w grupie IV.
04.02.2020Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. 28 stycznia 2020 r. w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży KANA licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane upominki, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
9
Dzień Babci i Dziadka w grupie III.
04.02.202013
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie