Aktualności

          • Wystawa prac oddziału IV "Zapobiegajmy zakażeniom groźnymi chorobami".

            01.03.2020

            W oddziale IV w ramach współpracy z Powiatową Stacją - Sanitarno - Epidemiologiczną, realizowano program profilaktyczny "Czyste ręce - zdrowia więcej". Dzieci poznały zasady prawidłowego mycia rąk, dowiedziały się, jak ważne jest przestrzeganie higieny rąk i w jaki sposób wpływa to na nasze zdrowie. Dzieci pracując w zespołach wykonały plakaty prozdrowotne, z nawiązaniem m.in. do profilaktyki zakażenia Koronawirusem.

          • Dino, dino dinozaury

            26.02.2020

             

            Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Który był największym drapieżcą? Skąd wiemy, że dinozaury niegdyś zamieszkiwały naszą planetę i dlaczego wyginęły? Na te i inne pytania próbowały odpowiedzieć dzieci  podczas „Dnia Dinozaura”, który odbył  25 lutego 2020 roku w naszym przedszkolu. Tego dnia przedszkolne sale wypełniły Tyranozaury, Stegozaury, Diplodoki, Pterodaktyle i inne jaszczury z minionych epok. Przedszkolaki miały  okazję wcielić się w rolę paleontologów i odnaleźć ukryte w piasku kinetycznym dinozaury. W zabawach ruchowo – naśladowczych zamieniały się w dinozaury- naśladowały ich głosy i ruchy. Układały również puzzle z dinozaurami oraz  sudoku na małych  planszach koduj  maty. W prehistoryczny świat przeniosła przedszkolaków prezentacja ,,Co to są dinozaury?’’, przedstawiającą historię dinozaurów, ich cechy i gatunki.

             Dzieci przejawiają zainteresowanie tymi gadami, więc ten dzień bardzo im się podobał.

            .

          • SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM ULMANEM

            26.02.2020

             

            W czwartek 20.02.2020 roku nasze przedszkole odwiedził poeta, pisarz, fotograf i malarz pan Wojciech Ulman. W swoim dorobku autor ma wiele bajek i wierszy dla dzieci  m.in. "Bajki rzeszowskie", "Smok rzeszowski", "Stara Lokomotywa", "Dziadek Franek", "Moje zwierzaki", "Ufoludki", "Małe piękne światy". W trakcie spotkania autor recytował wierszyki, które napisał dla swojej wnuczki Anastazji, poświęcone w przeważającej części tematyce przyrodniczej. Prezentację ubarwiły wspaniałe fotografie makro - czyli zrobione w dużym powiększeniu np. kropelki rosy, motyla, trzmiela, muchy, ważki … Przedszkolaki wzięły również udział w quizie,  za każdą dobrą odpowiedź dostawały punkty. Trójka  dzieci z największą liczbą punktów otrzymała książeczki autora z dedykacją. Na koniec spotkania wszystkim dzieciom pan Wojciech wręczył  swoje książki  z autografem.

          • Warsztaty ceramiczne w grupie III.

            24.02.2020

            We wtorek 18 lutego 2020 r. dzieci z III grupy miały okazję zapoznać się z nową techniką plastyczną, jaką jest ceramika. Podczas wizyty w Pracowni Ceramicznej "Artmetry 2" w Mielcu pani Lidia i Piotr Płotnikiewicz objaśnili, co to jest ceramika, z czego i w jaki sposób powstaje. Podczas takich zajęć dzieci uczą się projektować proste formy użytkowe i przestrzenne. Zajęcia wyrabiają zdolności manualne - współdziałanie obu rąk, wykorzystanie całej dłoni wraz z opuszkami palców. Celem zajęć ceramicznych jest także rozbudzenie u dzieci zainteresowania kształtem, fakturą i materią. "Krasnoludki Króla Błystka" wykonały piękne serca oraz różnego rodzaju figurki i inne formy przestrzenne. Przedmioty te po wysuszeniu będą wypalane w specjalnym piecu. A na następnych warsztatach przedszkolaki pomalują je farbami. Wszystkie dzieci z zapałem brały udział  w zajęcich.

          • Spotkanie z dziećmi z Przedszkola Promyk.

            23.02.2020

            21 lutego, w piątkowe przedpołudnie, przedszkolaki Przedszkola „Promyk” SOSW, z grup „Motyli”, „Biedronek” i „Sówek”, przybyły do nas w odwiedziny. Wszystkie dzieci bardzo miło spędziły czas na wspólnych zabawach integracyjnych z piłką i chustą animacyjną, tańcach i pląsach.  Po zabawie nasi Goście skorzystali ze słodkiego poczęstunku. Teraz czekają na kolejne spotkanie z nami, tym razem w ich przedszkolu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

          • Spotkanie z pisarzem.

            23.02.2020

            Dzieci z grupy IV, podczas spotkania w czwartek, otrzymały od pisarza W. Ulman pamiatkowe bajki jego autorstwa. Każda z dedykacją. Piękny upominek.

          • Podziękowanie

            23.02.2020

            Serdecznie dziękujemy rodzicom i rodzeństwu Ludwika K. Laury M. Faustynki P. oraz Oli S. za włączenie się w proces dydaktyczny i wykonanie  makiety Układu Słonecznego. Mamie Ludwika za włączenie się w zajęcia dydaktyczne w tym zakresie ciekawym scenariuszem i piosenką.

            Dzięki tym makietom dzieci w obrazowy sposób zapoznały się układem planet w kosmosie, ich nazwami i wielkością. Poznały również pojęcia związane z kosmosem takie jak: gwiazdy, wszechświat, gwiazdozbiór, kosmonauta, ufoludek i rakieta. Dzieci samodzielnie wykonywały Układ Słoneczny oraz rakiety, którymi chciałyby polecieć w kosmos.

          • Grupę IV odwiedziły koty.

            23.02.2020

            W naszej grupie IV pojawiły się w środę, piekne 2 koty - Burus i Śnieżynka. Były bardzo grzeczne i my mogliśmy się z nimi pobawić. Dowiedzieliśmy się, jak karmić kotki, jak o nie dbać. Dziękujemy tacie Emilii, że przyjechał do nas z kotkami.

          • Wizyta dzieci z oddziału IV w Szkole Podstawowej Nr 7.

            19.02.2020

            We wtorek 18 lutego, dzieci gr. IV były z wizytą w pobliskiej Szkole Podstawowej Nr 7 w Mielcu. Zwiedziły budynek szkoły, poznały nowych kolegów drugoklasistów , panią nauczyciel Elżbietę oraz wzięły  udział w wielu zabawach edukacyjnych. Nasze starszaki rozwiązywały swoje pierwsze szkolne zadania, poznały nowoczesne technologie nauki. Bardzo spodobała im się zabawa na „magicznym dywanie”, np. w grę „Minki”, „Pianino”, „Piłka nożna”, itd. Bardzo ciekawe były zadania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz Internetu.  Przedszkolaki wykazały się znajomością liter, cyfr, czy figur geometrycznych. Bardzo miło spędziły czas w przyjaznej szkole i wśród nowych kolegów. Wiele  radości sprawiły  im „tajemnicze kuferki”  i wszelkie akcesoria, które zostały w nich ukryte: kolorowe kredki, flamastry, korale do nawlekania itp.

            Szkoła Podstawowa Nr 7  z pewnością jest szkołą przyjazną, otwartą na potrzeby uczniów i przede wszystkim jest szkołą na miarę XXI wieku. Zapraszamy na dni otwarte, które niebawem odbędą się w „siódemce”.

          • ,,Walentynki , Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki’’ – w grupie I

            19.02.2020

            Dnia 14.02.2020r grupa ,,Pszczółek’’ obchodziła Walentynki pod znakiem przyjaźni i radości. W ten sposób chciałyśmy dzieciom przekazać symbolikę Walentynek, a w szczególności to, że należy dzielić się z drugą osobą pozytywnymi emocjami. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach z sercem w roli głównej m.in. szukały drugiej połówki serca, ,,łowiły serduszka’’ , bawiły się w zabawę kołową i obdarowywały się nawzajem serduszkami. Zrobiły również serduszko dla swojej ukochanej mamy i kochanego taty.

          • Międzynarodowy Dzień Kota w przedszkolu.

            19.02.2020

            17 lutego w Przedszkolu Miejskim Nr 12 w Mielcu obchodziliśmy nietypowe święto - "Święto Kota". Z tej okazji całe przedszkole uczestniczyło we wspólnych kocich zabawach. Tego dnia wszystkie dzieci śpiewały piosenkę o kocie, ogladały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Brały również udział w konkursach takich jak "Zwijanie kłębka wełny", "Kocie puzzle". Na koniec zabaw oglądały bajkę o "Kocie Filemonie". Oprócz tego wszystkie dzieci z naszego przedszkola odwiedziła kotka "Zuzia".

            Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.

          • Wyróżnienie dla dzieci z grupy IV z naszego przedszkola w konkursie plastycznym organizowanym przez Wydawnictwo PODRĘCZNIKARNIA

            13.02.2020

            Serdecznie gratulujemy Pani Nauczycielce Dorocie Chrabąszcz i jej podopiecznym otrzymania wyróżnienia w konkursie "Trefliki w przedszkolu" 

            Kochani,Jesteście niesamowici! Otrzymaliśmy od Was ponad 100 prac. Łącznie w konkursie wzięło udział ok 2000 dzieci.

            Wszystkie prace są wyjątkowe! Dziękujemy wszystkim dzieciom i nauczycielom za zaangażowanie i wkład pracy.

            Rodzina Treflików jest zachwycona wszystkimi pracami!

            Wybór laureatów był bardzo trudny, dlatego też KAŻDY WYGRYWA😍

            Firma Trefl zdecydowała się nagrodzić każde dziecko, które wzięło udział w konkursie prezentem niespodzianką!

            Poniżej lista laureatów oraz wyróżnień.A na zdjęciu autorka pakietów edukacyjnych "Trefliki w przedszkolu" Pani Bożena Borowik z albumem, który zdobył nagrodę główną.Wszystkim gratulujemy i dziękujemy!

            I miejsce: Publiczne Przedszkole „Bajkowa Kraina” w SulbinachII miejsce: Publiczne Przedszkole nr 22 „Bajkowa Rodzina” w OpoluIII miejsce: Niepubliczne Przedszkole „Wesoły Brzdąc” z Blizne Jasińskiego

            Wyróżnienia:

            1. Prywatne Przedszkole „U Pana Kleksa” w Lublinie

            2. Przedszkole Miejskie nr 12 im. Marii Konopnickiej w Mielcu

            3. Przedszkole nr 8 im. Marii Krystyny Habsburg w Żywcu

            4. Niepubliczne Przedszkole u Kubusia Puchatka w Gołdapi


            https://www.facebook.com/podrecznikarnia/photos/a.784924534954405/2725250510921788/?type=3&theater

          • Zabawa karnawałowa w przedszkolu - grupy I i II

            13.02.2020

            ,,Niech żyje bal !!! ‘’

            Karnawał to wyjątkowy okres radości, przepełniony muzyką i zabawą, cieszący zwłaszcza najmłodszych. Nasze przedszkolaki również mogły poczuć radosną atmosferę tego szczególnego czasu. W środę 12.02.2020 roku odbyła się  zabawa karnawałowa  w stylu jaskiniowców , którą prowadził ,,DJ Kinder Sid’’.  Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, pszczółki, rycerzy, piratów,strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmanów, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Podczas trwania zabawy odbyły się różne zabawy z Fredem i Wilmą Flinston. Przy dźwiękach żywej muzyki, bańkach mydlanych i sztucznym śniegu wszyscy bawili się doskonale.

          • Kosmiczna podróż w grupie II.

            11.02.2020

            W  pierwszym tygodniu  lutego Jagódki wyruszyły w „kosmiczną podróż”.  Każdy dzień  w tej podróży był dla dzieci niezwykłą przygodą.

            Przedszkolaki oglądały  książki, albumy, pozycje encyklopedyczne związane z tematyką, oznawały planety Układu Słonecznego w oparciu o modele planet wykonane przez rodziców.  Oglądały film „W kosmosie”, słuchały muzyki kosmosu, rozwiązywały zadania na kartach pracy .  Ponadto dzieci  poznały przybyszów z innej planety, lepiły  ufoludków  z ciastoliny, próbowały rozmawiać w ich  języku,  wykonały  opaskę aby wcielić  się w rolę zielonych ludzików i razem z nimi wyruszyć w kosmos.  Podczas zabaw dowolnych dzieci budowały kosmiczne rakiety , a zajęciach plastycznych wykonały rakietę z papierowej rolki.

            Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem  brały udział we wszystkich  zabawach i zajęciach.

               Szczególne podziękowania składamy rodzicom Antosia, Maksia, Bartusia Dz. i Kubusia P. za  zaangażowanie  i pomoc w przygotowaniu  wspaniałych pomocy do zajęć – makiety układu słonecznego.

            Pomogły dzieciom  lepiej poznać otaczający nas Wszechświat.

             

          • Warsztaty ceramiczne w grupie IV.

            04.02.2020

            W poniedziałek 3 lutego, dzieci z grupy IV uczestniczyły w warsztatach ceramicznych w Pracowni Ceramicznej przy ul. Dworcowej w Mielcu. Prowadzący spotkanie - P. Lidia i Piotr Płotnikiewicz wyjaśnili dzieciom czym jest glina i co można z niej zrobić. Dzieci wykonały piękne serca oraz różnego rodzaju filiżanki, talerzyki czy flakony na kwiaty. Przedmioty te po wysuszeniu będą wypalane w specjalnym piecu.  A na kolejnych warsztatach dzieci je pomalują farbami. To spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.      A wszystko w miłej i ciepłej atmosferze. Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania w Pracowni. 

          • Dzień Babci i Dziadka w grupie IV.

            04.02.2020

            Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. 28 stycznia 2020 r. w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży KANA licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane upominki, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.