• "SZKOŁA PAMIĘTA"

30.10.2023

Przedszkole Miejskie Nr 12 w Mielcu już po raz piąty wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta". Celem akcji było zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miejsca, regionu, społeczności.

Przedszkolaki z grupy III i IV zapaliły znicze pod pomnikami: Wolności, Żołnierzy AK, na mogiłach zbiorowych z I wojny światowej, na grobach Powstańców Styczniowych, na mogile zbiorowej pracowników WSK PZL Mielec, ofiar nalotu i bombardowania w 1939 r., na mogile zbiorowej żołnierzy AK i zakładników polskich rozstrzelanych w Charzewicach.

26.10.2023

Składamy serdeczne podziękowania darczyńcy Pani Annie Tobiasz mamie Szymonka z grupy IV za ofiarowanie stolika i krzesełek. Meble już dziś przeszły najwyższą kontrolę jakości pod bacznym okiem wykwalifikowanych kontrolerów, czyli naszych przedszkolaków.

Jeszcze raz Serdecznie Dziękujemy Pani Ani!!!

• Dzień Dyni

Nowa galeria Dzień Dyni została dodana do albumu fotograficznego

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić " Dzień Dyni". W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w czwartek 19 października, wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci poznały różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest zdrowym warzywem i można z niej przygotować wiele dań : pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci miały okazje zasmakować potrawy z dyni, które przygotowały specjalnie na ten dzień panie kucharki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowanie dyń wg wielkości , rymowanka o dyni , przeliczanie dyń. Odbyły się także dyniowe zawody slalom z dynią oraz wyścigi rzędów . Dzieci z zapałem wykonały prace plastyczne. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały dyniowe cudaki dzięki ,którym powstała przedszkolna " Wielka Dyniowa Wystawa" Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i dobrej zabawy co widać na zdjęciach poniżej.

• Dzień Nauczyciela

15.10.2023

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. Dlatego 13 października w naszym przedszkolu odbyła się akademia przygotowana przez dzieci z kółka teatralnego "Skrzacik", na której zgromadziły się wszystkie dzieci, a przede wszystkim pracownicy przedszkola. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, a także tańca. Pani dyrektor Agnieszka Domin podziękowała małym artystom za piękny występ oraz złożyła serdeczne życzenia, dziękując za trud codziennej pracy wszystkim pracownikom przedszkola.

• PODZIĘKOWANIA

15.10.2023

Serdecznie dziękujemy Wam Drodzy Rodzice za oddanie głosu na projekt mający na celu modernizację naszego placu zabaw zgłoszonego w  ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Pozwoliło to zakwalifikować się nam na listę projektów do realizacji.

Dziękujemy za każdy głos oddany na projekt modernizacji.

02.10.2023

W Piątek 29.09 Pani Dyrektor Przedszkola dostarczyła karty MBO do Urzędu Miasta, które zostały wrzucone do specjalnej skrzyni. Pani Dyrektor towarzyszyły praktykantki Emilia i Nikola, które będziemy mile wspominać i dziękujemy im za pomoc.

Chcielibyśmy również podziękować tym wszystkim, którzy oddali swój głos na nasz projekt. Głosów było naprawdę dużo i zapewni nam wygraną, a przedszkolaki będą cieszyć się nowym placem zabaw.