• Regulamin przedszkola

Cele i zadania Przedszkola

• Przedszkola realizuje cele i zadania określone w „Programie Wychowania w Przedszkolu”.

• Pracuje w ścisłej współpracy z rodziną i środowiskiem.

• Stymuluje wszechstronny rozwój dziecka, prowadzi działalność profilaktyczną i kompensacyjną, przygotowuje do szkoły.

• Wyrównuje szanse rozwojowe każdego wychowanka, zaspokaja ich podstawowe potrzeby biologiczne, psychiczne, społeczne.

• Kształtuje i rozwija otwartość dziecka wobec siebie, innych ludzi, świata.

• Przedszkole troszczy się o bezpieczeństwo dzieci.

• Jest otwarte na organizację wychowania integralnego.

• Przedszkole uznaje prawo rodziców do religijnego wychowania dzieci organizując naukę religii.

Obowiązki Rodziców

• Przestrzeganie rozkładu dnia pobytu dziecka w przedszkolu.

• Pomoc w doskonaleniu organizacji warunków pracy przedszkola i współudział w realizacji programu nauczania i wychowania oraz zadań opiekuńczych placówki.

• Przestrzeganie postanowień Statutu Przedszkola.

• Regularne uiszczanie opłat za przedszkole w wyznaczonym terminie od 10- tego do 16 – tego każdego miesiąca.

• Przyprowadzanie i odbieranie dziecka z przedszkola osobiście lub przez osobę dorosłą upoważnioną do odbierania, zapewniającą dziecku bezpieczeństwo (zgodnie ze Statutem Przedszkola).

• Przyprowadzanie do przedszkola tylko zdrowego dziecka.

• Uczestniczenie w spotkaniach edukacyjnych, zajęciach otwartych i uroczystościach organizowanych przez przedszkole.

• Podejmowanie działalności na rzecz pozyskania dodatkowych środków dla przedszkola.

• Powiadomienie dyrektora o rezygnacji z przedszkola za dwutygodniowym wypowiedzeniem ze skutkiem na koniec miesiąca.

Uprawnienia Rodziców

• Rodzice mają prawo zgłaszać uwagi, propozycje, usprawnienia pracy przedszkola bezpośrednio do dyrektora lub nauczycieli.

• Rodzice mogą korzystać z konsultacji indywidualnych organizowanych na terenie przedszkola z udziałem zaproszonych gości.

• Pierwszy tydzień każdego miesiąca jest tygodniem „otwartego” przedszkola dla rodziców.